Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ahhh świeżo po wertykulacji i dosiewce #ogrodnictwo #ogrod #trawa #rosliny ( ͡º ͜ʖ͡º)

Trawnik pierwszy raz wertykulowany. Strona zachodnio północna. Więcej mchu i koniczyny niż trawy. Poprzedni właściciel miał gdzieś dbanie o takie rzeczy. Hakuro nishiki sadzone z narzeczoną po prawej już listki pierwsze wydają w tym miesiącu. Tuje raczej do wykopania i zamiany na szmaragd w ilości dwa razy większej żeby ukryć ziemię wysypaną zimą za płotem przez właściciela młodnika.
Szeretlek - Ahhh świeżo po wertykulacji i dosiewce #ogrodnictwo #ogrod #trawa #roslin...

źródło: comment_1619824332WLFzGbuPvHUN2Bx2CFpRR7.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemja: ale według mnie w trawniku nie chodzi o to żeby było więcej łąki kwietnej niż trawy (,) zwłaszcza jak się ma tak mały trawnik wydaje mi się że warto o niego zadbać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Masz doświadczenie w prowadzeniu trawnika? Jeśli masz jakieś rady to naprawdę chętnie posłucham bo sam w tym zielony jestem () niby oglądam poradniki na YouTube i czytam poradniki ale życie życiem. Wiadomo marzy mi się piękny trawnik bez żadnych innych roślin/ chwastów ale jakoś mi nie wychodzi
@Szeretlek: No i Ci to nie wyjdzie bo to zwyczajnie tak nie działa. Nie wiem jakby miało tak działać, to jest wymuszanie wzrostu, ciągłe dosiewanie bo pada, nawożenie, podlewanie. Nie ucz natury jak ma trawnik prowadzić, tam ma być ten trzymający wilgoć mech, tam ma być ta zbierająca z powietrza azot koniczyna. To nie jest łąka kwietna, jak Ci coś zakwitnie od czasu do czasu w trawniku to powinieneś sie cieszyć
@Szeretlek > Poprzedni właściciel miał gdzieś dbanie o takie rzeczy.

Przeprowadzka z bloku?
Pomieszkasz trochę, też będziesz miał gdzieś. Postaw sobie jakąś kanciapke na ogródek piwny
w ilości dwa razy większej żeby ukryć ziemię wysypaną zimą za płotem


Nie, odstępy są dobre. Tuje dość szybko rosną, muszą mieć swoją przestrzeń. Jak zagescisz to za kilka lat słabsze sztuki uschna i zostaną po nich dziury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemja: a powiedz mi proszę jeszcze czy mniszek lekarski działa jakoś pozytywnie oprócz tego że można z niego zrobić syropy? Jakie dla trawnika? Ostatnio multum go wyszło