Wpis z mikrobloga

Dostałem mail od #bik treści:
28-04-2021 00:05 zarejestrowano w BIK nowe informacje na Twój temat. Zaloguj się na www.bik.pl i sprawdź szczegóły w Raporcie BIK.

Nigdy pożyczki/kredytu nie brałem poza PayPo ale natychmiast spłaciłem, było to 4msc temu.
Od razu dowód został zastrzeżony, wpis w BIK rzeczywiście jest, z rana zadzwoniłem na infolinię to powiedzieli że trzeba zgłosić to na policje, wtedy dostanę pakiet na 12msc i dopiero wtedy się dowiem o co chodzi.
Na Policji powiedzieli że trzeba więcej szczegółów niż tylko to że ktoś wziął moje dane.

Trochę to brzmi jak #scam

Co robić?
#pytaniedoeksperta #kredyt
  • 10
  • Odpowiedz
@Zbyszggo: Do mnie z ofertą dzwoniono z banku i chwilę wcześniej sms z bik, że zapytano o dane, więc może to coś podobnego. Najlepiej jakbyś aktywował jakiś pakiet i sprawdził co tam jest na raporcie. Z tego co wiem w BIK można zastrzec pożyczki.

Ogólnie pomyśl o założeniu konta w e-sąd. Tu na wykopie była dyskusja kiedyś dlaczego warto. Chodzi o to, że dzięki temu wcześniej dowiesz się o ewentualnej sprawie,
  • Odpowiedz
Od razu dowód został zastrzeżony, wpis w BIK rzeczywiście jest, z rana zadzwoniłem na infolinię to powiedzieli że trzeba zgłosić to na policje, wtedy dostanę pakiet na 12msc i dopiero wtedy się dowiem o co chodzi.


@Zbyszggo: Coooo xD Zgłaszać sprawę na policję, bo ktoś wysłał ZAPYTANIE do BIK w celu weryfikacji Ciebie? Przecież to nawet Play mógł sobie sprawdzić twoją zdolność w BIK.
Samo zapytanie nie jest niczym groźnym...
  • Odpowiedz
Cześć :) przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja. Chcielibyśmy tylko potwierdzić, że nie ma to związku z Twoimi wcześniejszymi zakupami z PayPo - nie odpytujemy ani nie raportujemy do BIK. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że Twoja sytuacja rozwiąże się pomyślnie.
  • Odpowiedz