Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #serwery i #pcmasterrace , poradźcie mi coś. Potrzebuje jakiegoś PC'ta w jak najmniejszych rozmiarach jako domowy serwer do hostowania plików, może jakiejś strony WWW. Widziałem na #allegro coś takiego jak terminale. Czy takie cudo będzie się sprawować do czegoś takiego?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rejiv: terminale są głośne w #!$%@?, nie polecam. Kup jakąś mini itx płytę główną z nvme, cpu z igpu od Intela, do tego płaski cooler, jakiś dysk nvme. Tutaj Linus budował z dedykowana karta graficzna a tobie nie jest potrzebna więc jeszcze miejsca zaoszczędzisz na jakiś dodatkowy dysk jak ci będzie potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Megawonsz_dziewienc - @Rejiv: terminale są głośne w #!$%@?, nie polecam. Kup jakąś mi...
@Megawonsz_dziewienc: większość terminali jest w pełni pasywnych z pamięcią flash, więc nie wiem jak one mogły by być głośne.
@Rejiv: Jak nie masz dużych wymagań, to po taniości możesz kupić terminal hp t610, ma on dwa sloty SATA, więc nawet mógłbyś zrobić na nim raid1 - jedyny minus że obsługuje tylko dyski 2,5" ponieważ nie ma 12v. Jeżeli się nie boisz trochę pobawić i masz trochę cierpliwości to będzie dobry