Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Dostałem stary niemiecki gramofon RFT Ziphona Combo 323. Nie miałem z gramofonami jeszcze styczności, niewiele o nich wiem, ale chciałbym sobie posłuchać kilku płyt (trochę płyt też dostałem). Igła była zniszczona, znalazłem ją w internecie za 90zł, ale nie wiem czy opłaca się pakować pieniądze w ten gramofon, bo ma jakieś dziwne ramię bez przeciwwagi (drugie zdjęcie w komentarzu), nie mogę znaleźć w internecie podobnych ramion, zastanawiam się czy to nie był jakiś nieudany eksperyment konstrukcyjny.
Obniżenie ramienia odbywa się poprzez pociągnięcie do siebie suwaczka do końca gdzie w wyniku działania jakieś zapadki blokuje się, a ramie samo się opuszcza.

#gramofon #winyl
Pobierz PorzeczkowySok - Cześć Mirki
Dostałem stary niemiecki gramofon RFT Ziphona Combo 323...
źródło: comment_1619361990mDLS3jzNuTalZXdU5EHi3T.jpg
  • 6
@PorzeczkowySok: Dlatego że to tani gramofon do darcia płyt, nawet wkładka chyba jest mono. Przy braku regulacji musisz mieć identyczną wkładkę żeby masa była taka sama to wtedy może ta sprężyna zrównoważy ramię. Nie próbuj wstawiać wkładki magnetycznej które są wielokrotnie cięższe. Generalnie ja bym tego gramofonu nie reanimował, to klasa polskiego bambino, czyli nic gorszego już chyba być nie może. Płyt szkoda.