Wpis z mikrobloga

Dla amatora, od czasu do czasu montującego filmiki z drona / telefonu co będzie lepsze - Vegas Pro 16 (na humble za niewiele ponad 100zł) czy Davinci Resolve?
Miałem Vegas Pro 15, ale strasznie mnie irytował, szczególnie brak trackingu, na którym mi zależy (stabilizacja podążania za obiektem itd).
Kolory - wiadomo, że Davinci nie ma sobie równych...

#videoediting #video #davinciresolve #vegaspro
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kidi1: odpowiedziałem tylko jeśli chodzi o kolory ;-) w Vegas 15 pro nie było trackingu, w 16 już jest.
Davinci to potężne narzędzie, ale wszystko trzeba ręcznie wyklikać w fusionie, dlatego zastanawiam się, czy do szybkiej edycji nie będzie lepszy Vegas?
  • Odpowiedz
@kidi1: Bo davinci jest darmowe (nie licząc potężnego Studio), Vegas - kolejne 100zł. Niby niewiele, ale jak sobie dodam ostatnie 'tylko 100zł', to mógłbym się zdziwić, więc wolę już przemyśleć kolejny wydatek :-)
  • Odpowiedz
@kidi1: od 10 lat jestem legalny i nie miałem niczego 'pożyczonego' :-) Chyba że mówisz o wersji trial, ale to znowu pewne zaśmiecanie kompa ;-)
  • Odpowiedz
  • 0
@husky83 Pobierzesz pirata, sprawdzisz, jak nie odpowiada- odinstalujesz, jak odpowiada- kupisz i masz czyste sumienie. Nie Twoja wina, że nie chcesz kupować kota w worku a producent nie daje możliwości sprawdzenia narzędzia czy się nadaje do pracy. Ja też gardzę piraceniem, ale taka operacja nie jest niczym złym. Nie zarabiam w ten sposób na czyjejś ciężkiej pracy.
  • Odpowiedz
@kidi1: Z piratami jest inny problem - lubią mieć różnego rodzaju nieprzyjemne dodatki. To jak już, to lepiej poszukać triala, bo na 100% będzie. I chyba tak właśnie zrobię ;-)
  • Odpowiedz