Wpis z mikrobloga

Film dla ludzi ciekawych wszystkiego i tych, którzy nie boją się obejrzeć materiału dłuższego niż minuta.

Przy komentowaniu filmu proszę pamiętać o świętych i mądrych słowach Proroka Raela: "Trzymajcie się z daleka od ponurych ludzi, bo oni są niebezpieczni. Ci co potrafią się śmieć, są pełni miłości".

https://www.youtube.com/watch?v=WQKWYRcGm3U

#swiat #dokument #film #ciekawostki #religia #ateizm #neuropa #4konserwy
  • 12
@scriptkitty: Wśród ateistów też nie brakuje świrów. Niestety. W tym akurat przypadku oni sami się określają jako ateiści, a przynajmniej korzystają trochę z tego "logo". Wrzuciłem ten film, bo wydaje mi się bardzo ciekawym obrazem pewnej grupy ludzi, którzy potrzebują zastąpić konstrukt "boga" innym, ale zaraz zastępują go innym.

Jakby go nie oceniać, to też fragment rzeczywistości, mikrorzeczywistości, ale jednak czysto ludzkiej rzeczywistości. I choćby dlatego warty poznania. A dodatkowo film
@scriptkitty: znaczy mi bardziej chodzi o ten ateizm bo mechanizm który wrzuca niektórych ludzi w objęcia grup religijnych to nieco inna sprawa. Dość popularnym (nie tylko na wykopie) jest przekonanie, że ateista nie może wierzyć w jakieś odjechane rzeczy, a prawda jest taka, że do bycia ateistą wystarczy nie wierzyć w boge.