Wpis z mikrobloga

Kto mi wyjaśni dlaczego apka blokuje skanowanie biletu po 20 sekundach? Przecież to nie ma żadnego sensu XD
Dzięki temu nie mogłem wejść do metra, bo nie chciało mi zeskanować żadnego kodu, który wisiał na wejściu :x
#ztm #ztmwarszawa #warszawa
  • 6
  • Odpowiedz
@mDeo: Jak kupisz bilet, to pojawia się on w twoim "portfelu" i możesz sobie z niego skorzystać później. Gdy chcesz skasować bilet klikasz, że chcesz to zrobić i od tego czasu masz 20 sekund, żeby zeskanować kod QR, który gdzieś w pojeździe jest naklejony( wysoko na przeciwko drzwi lub nad drzwiami). Jak ci się nie uda, to blokuje ci się możliwość ponownego zeskanowania na 3 minuty, więc jedziesz tak naprawdę na
  • Odpowiedz
@huehueq: czyli takie zabezpieczenie byś nie czekał na kanara, #!$%@? to troche i tak, szczególnie jak będzie tłum w busie i musisz na szybko się przeciskać.
  • Odpowiedz
@mDeo: nie rozumiem w ogóle tego rozwiązania, nie prosciej porównywać czas zakupu biletu z czasem "zablokowania" kasowników? Kanar wchodzi, blokuje kasownik w kilka sekund i każdy bilet kupiony po tym czasie jest nieważny..
  • Odpowiedz
@NetJaro: Nie wiem jak aktualnie działa rozwiązanie w Warszawie, ale potencjalny problem jest taki, że czas zablokowania kasownika musi być jakoś "przeniesiony" do "sprawdzarki" - żeby nie było, że kanar ręcznie sobie coś wpisał. W niektórych rozwiązaniach robi się to przez kartę kontrolera - czyli przykłada się kartę kontrolera do kasownika, tam są zapisywane dane o autobusie, strefie, przystanku, czasie itp, i po przyłżeniu karty do "sprawdzarki" jest pewność, że data
  • Odpowiedz