Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś z was przechodził z karmy suchej na mokrą. Szczeniak 3miesiace jest na suchej wiejska zagroda jagnięcina dla szczeniąt, przechodzę na mokrą Animonda. Do porcji karmy dodawałem mokrej -60g suchej trochę mokrej, 4 razy dziennie, przy zwiększaniu ilości mokrej pies ma luźny kał szczególnie po wysiłku. Karmię po spacerze. Z rana kupa wzorcowa w ciągu dnia półpłynną ma konsystencję.
Zasada mieszania karm jest taka sama dla mokrych i suchych?

#pies
  • 8
@r__k: Animonda junior wołowina i serca indyka. Mieszam to z wiejska zagroda jagnięcina i szpinak. Daje mu ok 50-60 g suchej i 10 gram mokrej obecnie x40. Od wczoraj kał ma lepszą konsystencję, są nawet segmenty na początku,potem na końcu luźną ze śluzem i chyba ze śladami krwi. Czekam na kolejną i się przyjrzę dokładniej.
szczególnie po wysiłku


@merho: wysiłek, ruch, emocje = sraka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ponadto Animonda = podroby = sraka, jak wyżej @r__k napisała.
Radziłabym wybrać lepszą karmę. Pies bez problemów trawiennych nie powinien mieć problemów przy częstszej zmianie karm, sucha od mokrej nie różni się na tyle diametralnie, żeby miały one wystąpić, więc głodówka w tym przypadku nie ma sensu. Rzadko bo rzadko, ale może być, że
Tej krwi w kale się przyjrzyj.


@matra: mamy wizytę u weta 9 mają, mam też voucher do innego gabinetu i może go wykorzystam wcześniej przy tej okazji. Młody przysiada tak jakby zabierał się do saneczkowania. Gruczoły okołoodbytowe według mnie nie są powiększone.
Znalezienie karmy z odpowiednią ilością podrobów może być trudne, bo w składzie niema podanych udziału mięśni czy podrobów, będę szperać w internetach.
Przy wyborze sugerowałem się opiniami czy oceną
Przy wyborze sugerowałem się opiniami czy oceną na karmopedi nie zwracałem uwagi na podroby.


@merho: najgorszy wybór ever XD
Czy mam coś do polecenia, ehhhh no mam i nie mam, nie mam listy stworzonej, ilekroć ktoś mnie pyta muszę grzebać w internecie i sobie przypominać. Ciężko też polecić coś, nie znając tolerancji danego psa, Czy 20-30% będzie ok, czy może 0%?
Mam kopiuj wklej jednej z moich wypowiedzi:

Na pewno można