Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki, mam sprawę, spamerzy atakują mnie telefonami, android rozpoznaje te połączenia jako spam i je później blokuję, ale oni dzwonią za każdym razem z innego numeru...

Pewnie jakaś firma sprzedała mój numer telemarketerom (+ mogą numery generować losowo). Nie wiem jakie macie z tym doświadczenia, ale kiedyś odbierałem te połączenia z żądaniem wyjaśnienia skąd mają mój numer i usunięcia go z bazy danych, ale to walka z wiatrakami.

Ponadto, zauważyłem, że po ich stronie połączenia najprawdopodobniej inicjuje automat, bo przez pierwsze 2-3 sek. po odebraniu jest cisza, a dopiero później rozmowę przejmuje człowiek. Wiadomo, to pewnie ogromna oszczędność czasu.

Czy to w ogóle legalne tak wydzwaniać do ludzi zasłaniając się tym, że numer został wygenerowany lub wybrany losowo, a oni niby żadnej bazy danych z danymi osobowymi nie mają? Są jakieś apki (dialery?), które to skutecznie przefiltrują i zablokują co trzeba?

#spam #telemarketing #telefony #android #marketing #scam #prawo #rodo
Pobierz poznaniak - Mirki, mam sprawę, spamerzy atakują mnie telefonami, android rozpoznaje t...
źródło: comment_1618937864RKX27M1NOr2Vr8hbDT8d22.jpg
  • 12
Czy to w ogóle legalne tak wydzwaniać do ludzi zasłaniając się tym, że numer został wygenerowany lub wybrany losowo,


@poznaniak: Nope. Juz od dawna jest nielegalne dzwonienie pod "wylosowane" numery.
Poza tym kazde predstawienie "oferty" przy pierwszym polaczeniu jest rowniez nielegalne. Zgodnie z prawem Jak zadzwonia to musza zapytac o to czy zgadzasz sie na przedstawienie oferty i zadzwonic drugi raz.
Ja sie juz nauczylem ze jak widze na wyswietlaczu "podejrzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: Ja mam wrażenie, że to właśnie bank Pekao mógł gdzieś dalej przekazać mój numer, bo chyba tylko im go w ostatnim czasie podawałem... Ogólnie jestem z tym mega ostrożny i nie udostępniam swojego numeru prawie nigdzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_wykopu: To by i może miało sens, gdybym kazał im "do mnie" dzwonić na inny numer, który im podam - jakiś wymyślony na szybko, żeby się ode mnie odczepili, ale jak znam życie, to i tak by nic nie dało.
Z reguły robię jak Mirki wyżej - nie odbieram i blokuję. A czasem mówię że jestem zainteresowany, marketer nawija, mam go na głośniku i wyjebka. Po jakimś czasie słyszy, ze robię coś innego/gadam z kimś. Niech traci siły i czas na bezsensowne gadanie.
@poznaniak Do mnie dzwonią tylko z jednego miejsca i ta sama firma. Wiem, bo kiedyś, jakieś 10 lat temu zapraszali mnie na jakiś pokaz a ja powiedzialam, że nie przyjdę, bo mieszkam w Woli Uhruskiej pod granicą ukraińską. Teraz dzwonią raz na dwa lata i próbują mnie zapraszać na jakieś "eventy" we Włodawie. Na szczęście rzadko tam widać komukolwiek chce się jeździć i naciągać ludzi
@poznaniak: Jak się wpisuje swoje numery na jakieś spamerskie stronki internetowe typu "gorące mamuśki w twojej okolicy już czekają, wpisz swój numer a zostanie wyświetlona pełna lista dostępnych pań w twojej okolicy" to tak jest