Wpis z mikrobloga

Potrzebuje wziąć #kredyt ok. 25k zł. Z tego co mi doradca podpowiedział to lepiej opłaca mi się otworzyć (czy powiększyć) limit odnawialny który jest oprocentowany na 2,5%, Jestem w stanie spłacić to w 18 miesięcy. Jak obliczyć całkowity koszt tego limitu? Mądrzy ludzie, pomóżcie :)

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/limity-w-koncie/limit-odnawialny/

#bankowosc #banki #pkobp
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pan-violaceus: Dobra, więc tak:
- 2.5% to nie jest oprocentowanie kredytu, tylko stawka opłaty za udzielenie kredytu i przedłużenie
- realnie będziesz oprocentowany wyżej, znacznie wyżej, bo maksymalnie 7.2%
- odsetki będziesz płacił co miesiąc za wykorzystaną kwotę
  • Odpowiedz
@pan-violaceus: te 2,5% to nie jest oprocentowanie, realnie 7,20%
"Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,66%, całkowita kwota kredytu 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 257,71 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%/rok, całkowity koszt kredytu 257,71zł (w tym: prowizja 100 zł (2,5%), odsetki 157,71 zł), 12 miesięcznych rat równych po 346,48 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 roku na reprezentatywnym przykładzie. Do obliczenia powyższych parametrów przyjęto, że limit w
  • Odpowiedz
@pan-violaceus: 2.5% prowizji za przedłużenie to strasznie dużo btw, 1% bierze sobie Santander. U Ciebie to będzie ponad 600 zł dla banku po roku spłacania.

Inna sprawa, to tak naprawdę bankowi bardziej opłaca się Tobie zaproponować limit, bo jest spora szansa że Cię ugłaskają i będziesz sobie przedłużał limit. A kredyt gotówkowy, cóż, spłacisz i znikasz, dla banku jesteś straconym klientem.
  • Odpowiedz
@pan-violaceus: jeśli w Santanderze nie masz konta i nie masz wpływów to będziesz musiał tam przekazywać wynagrodzenie, bo to jest norma. Bank musi widzieć że masz wpływy co miesiąc.
Jak nie wpłynie minimalna kasa, bank może w momencie przedłużania limitu wypowiedzieć umowę i żądać spłaty w ciągu 30 dni.
  • Odpowiedz