Wpis z mikrobloga

Hej! Ogarnia ktoś może demontaż płyty ceramicznej/indukcyjnej?
Mam w mieszkaniu starą płytę ceramiczną electrolux, która się ukruszyła. Postanowiłem wymienić ją na nową.
I tu pojawia się problem demontażu starej z blatu...
Usunąłem uszczelnienie spod rantów okalających płytę ale pomimo tego nadal nie chce się podnieść. Próbuję podnieść ją od spodu z większą i mniejszą siłą ale nic nie rusza.
Czy ktoś może ogarnia czy coś jeszcze trzeba zrobić prócz tej uszczelki? Widziałem na yt, że sa jeszcze jakieś zaczepy w paru miejscach - trzeba by je wcisnąć płaskim od spodu i jednocześnie podważyć?
#agd #problem #majsterkowanie #kuchnia #remontujzwykopem #electrolux
  • 7
@Upedzisz: to skoro masz płytę bez wkrętów a trzyma się mocno to:
a. z czasem, tłuszczem, brudem się po prostu mega mocno na rantach przykleiła - trzeba siły od spodu :-)
b. ma łączenia po bokach których nie widać, takie zadry które trzymają ją żeby się nie ruszała - trzeba siły od spodu ;-)

Także nie widzisz żeby była przykręcona, to od spodu musisz ją podważyć.
@Upedzisz: jak nie znajdziesz miejsc mocowania, to stosuj "piłę sznurkową" z... nici dentystycznej. Jak jakiś spec przykleił to na jakiś silikon, to jest szansa że zaczynając od rogu - przetniesz klej, a jak przejdziesz na tyle, by dało się przewlec nić na drugą stronę (pod spód) to już jesteś w domu, objedziesz sobie dookoła.

Serio, nitka dentystyczna jest świetna do odcinania takich rzeczy, np wszystkie klejone emblematy z samochodów się tak