Wpis z mikrobloga

Witam, od piątku jestem w gronie posiadaczy ROD :)
Gdyby ktoś był ciekawy jak wygląda zakup od strony formalnej:
1. Po ustaleniu ceny należy podpisać odpowiednią umowę - należy zwrócić uwagę aby wzór umowy by aktualny, taką umowę ściągamy (Umowa przeniesienia własności do działki) że strony związkowców danego województwa, następnie: Wniosek do zatwierdzenia przeniesienia działki - dla zarządu. Warto przed zakupem zadzwonić do Zarządu i zapytać czy dana osoba od której kupujemy posiada faktycznie prawo własność do działki i czy działka nie posiada zadłużenia - bo może takie mieć (np. jest nie opłacona, może mieć podłączony prąd lub wodę i w związku z tym jakieś zaległe uregulowania itp), w zarządzie Wam wszystko powiedza. Pamiętajcie że zarząd dyżuruje tylko w określone dni i określone godziny.

Jak już macie papiery (zresztą te papiery powinna zorganizować chyba strona kupująca) to możecie podpisać umowę u notariusza, my w poczekalni rozliczyliśmy się finansowo podpisaliśmy i notariusz zatwierdził nasze podpisy, nawet nie było go przy nas. Ja jako kupujący pokryłem koszta notarialne chyba 42zl.

Potem jest jeszcze jedna wyższa opłata, taka jakby wpłata członkowska, u mnie wynosi około 560zl, działka jest opłacona do czerwca przez byłego właściciela więc potem dojdzie koszt roczny za dzialke.

No i z tymi papierami idziecie do zarządu i cieszycie się własną działka. Jeśli to co napisałem może wydawać się skomplikowane, to takie nie jest :)

Na mojej działce czeka mnie dużo remontów, przecieka dach i domek był plądrowany przez rabusiów.

Pozdrowienia działkowicze!!

#rod #ogrodkidzialkowe
  • 5
@Waspin: ja obecną chwilę nie ma jakichś szczególnych obowiązków. Tzn należy ją pewno kosić trawę z tego co wiem. Żeby to nie było zarośnięte. Jeśli będziesz mieć jakieś chaszcze to zadzwonią do Ciebie o uporządkowanie, tak przynajmniej mi mówił były właściciel, on zbytnio o nią nie dbał, był dwa razy w roku.