Wpis z mikrobloga

Geforce Now to dla mnie odkrycie roku 2021. Nie interesowałem się tym nigdy wcześniej ale patrząc na możliwości jakie ono daje to jestem po prostu pełen podziwu. Komputer sprzed 6 lat, który miał problem już z tytułami z 2018 żeby je obsłużyć w wysokich ustawieniach przy przyzwoitym klatkarzu, teraz lata na ultra przy 60fps.
Korzystam obecnie z darmowego, i owszem, czas oczekiwania potrafi się wahać między te 5-20min żeby 1h sesję zrobić, ale moim zdaniem jest to zadowalające. Można sobie porobić coś w trakcie i jakoś to zlatuje.

Cena 49zł za miesiąc nie wydaje się jakaś straszna, biorąc pod uwagę że wskakuje się praktycznie od razu na sam początek kolejki i rozpoczyna grę, a sesje można wydłużyć do tych 6h.
To świetne rozwiązania dla graczy, szczególnie teraz, kiedy ceny są tak kosmiczne, że nikomu się nie widzi upgrade sprzętu. No i dodatkowo - NIE TRZEBA MIEĆ DANEJ GRY ZAINSTALOWANEJ ŻEBY W NIĄ GRAĆ!!! Przecież to jest świetne
Cenowo, gdyby to staniało do tego 35- 39,99zł miesięcznie to byłaby bajka, bo to psi pieniądz za możliwości jakie oferuje ta usługa.
Ktoś ma jakieś ciekawe przemyślenia i chciałby się podzielić? Chętnie posłucham i poznam parę nowych informacji
#geforcenow #pcmasterrace #gry
  • 17
dla mnie odkrycie roku


@lilitch123: masz dobry internet, światłowód, ftth, dobry vdsl - działa super

Masz przeciętną taką sobie neostradę z dużym pingiem, mobilny nie będący LTE, radiówkę - nie pograsz w nic dynamicznego, ogólnie będzie to katorga

Spokojnie dla 1/3 wszystkich abonentów w Polsce usługa jest zupełnie nieosiągalna

Użytkownicy dzielą się tylko na te dwie grupy. Zachwyconych z super netem i zawiedzionych z przeciętnym

NIE TRZEBA MIEĆ DANEJ GRY ZAINSTALOWANEJ
@lilitch123: podzielam twoje zdanie sam gram na 8 letnim iMacu. Tyle ze nawet przy swiatlowodzie grafika potrafi kleknac. Servery sa tak przeciazone ze wola to o pomste do nie ba. Ma to sens ale na chwile obecna nie ma wystarczajacej masy przerobowej zeby obsluzyc tylu klientow ile chce grac jednoczesnie na max detalach.
@Atreyu: Słusznie zauważyłeś, nie wiedziałem nawet, że nie da się grać z modami ale w sumie wydaje się to logiczne po krótkim przemyśleniu. No cóż, ja i tak większości gier typu AAA nie moduję bo i nie ma po co. Ale sam fakt, że mogę sobie kupić takiego RDR2 na promocji, który za cholerę by mi nie poszedł na moim PC, a Geforce Now daje mi możliwość jego ogrania w całości
@setka007: Zgadzam się z Tobą. Grałem sobie dzisiaj z ciekawości w Wieśka 3, bo na moim blaszaku on chodzi w 60FPS ale przez jakieś 30min, a potem nie wiem czemu klatkarz spada do 25-40FPS i to czuć ogromnie. W GeForce Now na ultra stałe 60FPS, tyle że tak jak piszesz - grafika potrafi się wykrzaczyć i nagle dostaję rozpikselizowany obraz.
Mimo wszystko i tak jest to chwilowe i tę 1-2 min
w tamtym roku było 25 zł miesięcznie, ale podwyższyli ceny, bo większość ludzi robiło tak jak ja, czyli np. kupili na te 30 dni żeby ograć Cyberpunka


@Hambercios: No i taka cena jest bardzo rozsądna, ale z drugiej strony może lepiej że jest drożej, bo mniej osób będzie chciało grać i serwery nie będą tak przepełnione.
Orientujesz się może, czy dla posiadaczy konta tego abonamentowego za 49zł są jakieś osobne serwery,
@lilitch123: W RDR2, ani żadną grę Rockstara nie pograsz na GeForce Now, tak jak i w parę innych tytułów AAA. Nie mniej, mi się udało wziąć za 25 zł miesięcznie i póki co sobie płacę bo platforma jest super.

Protip: Jakbyś chciał pograć w jakies gry Ubisoftu to odpalaj je z launchera Ubisoft Connect, bo tylko tam się da zmienić ustawienia graficzne.
@franaa:

W RDR2, ani żadną grę Rockstara nie pograsz na GeForce Now, tak jak i w parę innych tytułów AAA.


Ta, uświadomiłem to sobie krótko po tamtym komentarzu. Niestety Rockstar się okazał w tym przypadku łasy na hajs i wycofał chociażby RDR 2 z GFN. A na stadii to jakiś żart, gdzie trzeba kupować grę specjalnie w ich ekosystemie XD
Szkoda, ale cóż, sporo i tak gier jest więc jakoś da
Szkoda, ale cóż, sporo i tak gier jest więc jakoś da się przeżyć, a może w przyszłości się to zmieni.


@franaa: nie zmieni. Śledzę tę usługę od bety, nie tylko Rockstar się wycofał. Wycofali się praktycznie wszyscy duzi gracze prócz Ubisoftu, CDP i Paradoxa. Efekt domina. I to jest największy problem tej usługi.

A na stadii to jakiś żart, gdzie trzeba kupować grę specjalnie w ich ekosystemie XD


@lilitch123: rozumiem,
@nowiutki

rozumiem, że konsole to też żart bo tam działa to identycznie?


Nie do końca, bo jednak Konsole a stadia to coś innego. Na konsolach płacisz za tytul i wiesz ze Ci odpali, nie potrzebujesz do tego niczego, nawet szybki internet nie jest potrzebny bo prędzej czy później dociągniesz co trzeba. Mówię tu oczywiście o tytułach single-player. Na stadii masz to, ze grasz z chmury więc to nie to samo kupić grę
@nowiutki

Ogólnie zabawnie się czyta Twoje "oh ah" :P gdybyś wiedział jaka ta usługa była zajebista w becie... to co jest teraz to zaledwie resztki.


No ja świeży jestem w tym temacie ale potrafię docenić coś co rzeczywiście mi się spodoba. A takiej innowacji nie doświadczyłem od x lat i jak myślałem jeszcze do niedawna o zakupie nowego PC tak śmiało mogę się wstrzymać z decyzja na te 2 lata bo wiem
No tak, ale to masz praktycznie wszędzie. Tyle że jak chcesz zagrać np w grę która kupiłeś sobie na pc z myślą o upgradzie w przyszłości no to sory, ale musisz kupić dany tytuł JESZCZE RAZ, specjalnie.


@lilitch123: ale ja nie mam PCta i nie będę miał. Po co korzystać z clouda jeśli się ma gamingowego PCta, przecież to nie ma sensu. Skoro kupuję na #stadia to właśnie po to, żeby
@nowiutki

ale ja nie mam PCta i nie będę miał. Po co korzystać z clouda jeśli się ma gamingowego PCta, przecież to nie ma sensu


No właśnie przecież o to cały czas chodzi xD pisałem że mam PC z jakichs 6 lat już i mi nowe gry nie chodzą płynnie lub wgl ich odpalić nie mogę. Zamiast robić upgrade PC za 6k zł to mam GeForce now i gram bez konieczności zakupu