Wpis z mikrobloga

elo, był ktoś z mirkujacych w cypryjskim miasteczku Pafos? Bo planuje z różowa parodniowy wyjazd jakoś maj/czerwiec i widzimy właśnie ze bilety na samolot i mieszkania Airbnb są tanie jak barszcz, co wyglada trochę podejrzanie xD na grupie fejsbukowej piszą ludzie ze tam sytuacja pandemiczna jest w miarę opanowana i wszystkie restauracje sa otwarte i śmiało można lecieć. może ktoś coś powiedzieć o tym miasteczku Pafos, czy warto na te pare dni lecieć? I dodatkowo dla Mirków spod #ubezpieczenia mam pytanie - czy istnieje jakieś ubezpieczenie przy okazji lotów na własna rękę? Np robiąc test pcr 72h przed wylotem dostaje jakaś cześć zwrotu za bilet samolotowy?
#wakacje #cypr #podroze #podrozujzwykopem
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gennwat: Ja byłem, jest promenada i trochę zabytków, grobowce królewskie i park archeologiczny. Wyspa jest mała, proponuję samochód wynająć
  • Odpowiedz
@3mielu: zależy ile dni chcesz tam być i na ile imprezowy jesteś. W normalnych czasach Pafos to było miasteczko raczej spokojne, dla rodzin z dziećmi, chociaż ja byłem tam z różową i było zajebiście. Bardzo spokojne miejsce, w sam raz na zamulanie na plaży czy z restauracji. Jak jesteście bardziej zwiedzający to weźmie samochód.
  • Odpowiedz
@Gennwat: Cypr generalnie jest na tydzień maks do zwiedzania i leżenia na plaży
Ja byłam w Larnace na własną rękę - też wyszło mega tanio.
Jest na miejscu co zobaczyć w okolicy, wypożyczyliśmy auto na dwa dni, jeden dzień rowerami po okolicy, jeden dzień autobusem do Nikozji (tam nie na nic godnego zobaczenia)
Polecam jechać do Kourion - robi wrażenie
  • Odpowiedz
@Gennwat: Pafos nie urywa tyłka, Ale warto leciec na Cypr! Najlepiej wynająć - tak jak piszą poprzednicy - samochód i zjechać urokliwe góry Trodos, te małe wioseczki,zatrzymując się w drodze powrotnej na plażach dla kąpieli. Nam najbardziej się taka forma zwiedzenia podobała. Polecam wypożyczalnie samochodów Aida, bo mieli świetne ceny wynajmu z wyłączeniem odpowiedzialności. Przy zwrocie samochody nawet nie oglądali jego stanu plus błyskawiczne odblokowanie środków na karcie kredytowej.
  • Odpowiedz
@asutip: a skutery sa na wypozyczeniu? :D bardzo lubie na skuterach jezdzic na takich wysepkach, wiadomo ze troche wolniej dojade z punktu a do punktu b, no ale coz
  • Odpowiedz
@Gennwat: Są, nawet miałem taki pomysł z różowa, ale musisz mieć prawko na motory no i z perspektywy czasu to powiem, że w najgorętszych miesiącach nie wytrzymasz skwaru na skuterze. Klimatyzacja w samochodzie sprawiała jedynie, że było do wytrzymania.
  • Odpowiedz
@Gennwat: Tylko nie wiem czy w tej konkretne wypożyczalni są - ale przygotowując się do wyprawy widziałem skutery.

Ps. Chcecie lecieć maj/czerwiec to nie będzie jeszcze tak upalnie
  • Odpowiedz
@asutip: koncowka maja lecimy. jak bylem na chorwacji, to normalnie na skutery 50 zwykle prawko im wystarczalo, na lepszym bym sie w sumie troche bal biorac pod uwage ze to nie moj sprzet
  • Odpowiedz
@Gennwat: A to może wprowadzam Cię w błąd i rzeczą która ostatecznie przeważyła, że odpuściliśmy skuter byl sierpniowy upał. Na logikę do 50cc powinno być na kat.B...musisz to zweryfikować.

Ale też takim pierdkiem to po górskich zawijancach nie pojeździsz.
  • Odpowiedz
@asutip: dzięki wielkie, napewno coś poszukam :) na rowery pewnie też skoczymy. generalnie zanim wezme sie za czytanie poradniki i przewodniki turystyczne, to masz na szybko coś do polecenia? jakieś restauracje/miejsca/plaże? nawet słowa/nazwy kluczowe może podawać, sam sobie ogarnę dokładniej co i jak :D
  • Odpowiedz
@Gennwat: skala Afrodyty i plaża robią wrażenie, podobala nam się ciekawa roślinność na szlaku Kalidonia (w tym wodospady). Zabierz dziewczyne na kolację do wioski Lofu knajpa Lofou Tavern - super klimat. Epicki zachód słońca przy urwisku obok Agios Georgios Churh. Lefkara warta obejrzenia i jej wyroby.
  • Odpowiedz
@asutip: dzięki wielkie! :) gdzieś mi się przewineło, że w samym mieście warto też odwiedzić restauracje "7 St. Georges Tavern", ale to jeszcze im bliżej wycieczki tymbardziej się będe zagłębiał. jak coś sobie jeszcze przypomnisz, to dawaj znać, ale i tak sporo dzięki Tobie sie dowiedziałem, dzięki!
  • Odpowiedz
@Gennwat: Pafos to my w zasadzie przebiegliśmy, zobaczyliśmy wykopaliska, chcieliśmy zostać na cały dzień, ale stwierdziliśmy, że jest tak sobie i ruszyliśmy dalej przed siebie - więc tej knajpy nie kojarzę. Powodzenia i udanego pobytu.
  • Odpowiedz
@asutip: ehh no i ryanair usunal loty z calego maja, a juz mieszkanie na airbnb zabookowane i strace ~300zl na tym (oplata pierwszej noc i oplata serwisowa)
  • Odpowiedz