Wpis z mikrobloga

Jak przyjdzie kasa z Unii to zaczną się dopiero wały. To co było do tej pory to tylko przygrywka.


@33793383379338: I się dziwić, że UE w zamian za danie kasy chce transparentności wydawanych środków, a pisiory się na to go nie godzą, no ciekawe dlaczego...
  • Odpowiedz
@DanielPlainview:

- Duża agencja reklamowa (40+ pracowników na linkedinie) dostała zlecenie którym zajmuje się parę osób, bo ma dobre opinie;
- Dostała granty w corocznym konkursie grantowym, w ramach którego co roku kasę dostaje pewnie kilka tysięcy firm;
- Firmę ktoś polecił, bo jest dobra, pewnie powinni pytać kogoś z PO która jest #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- NCBiR opinuje rocznie kilkadziesiąt tysięcy wniosków, granty dostaje
  • Odpowiedz
@krave: Już #!$%@? biegnę. Po prostu po tych dętych aferach od razu widać że ani dziennikarze, ani łykający bez popity wykopki nie mają pojęcia o funkcjonowaniu firm jak i systemów dotacji. Przykładowo, dotacje NCBiR są przyznawane na bazie punktacji przyznawanej przez anonimowych ekspertów wybieranych w przetargach. Jaki wpływ na to miałby mieć "ojciec Dudy" zasiadający w jakiejś mitycznej radzie? No chyba, że to jakiś wielopiętrowy spisek, żeby firma dostała wieloletnią fundację
  • Odpowiedz
  • 0
@antyfoliarz z tego co czytałam 40mln dotacji to nie jest "niewielki ułamek rocznych przychodów", więc nie pisz bzdur.
Poza tym są podane konkretne nazwiska, zależności i kwoty, jak chcesz bronić pisowcow to operuj argumentami na tym samym poziomie.
  • Odpowiedz
z tego co czytałam 40mln dotacji to nie jest


@krave: Co?

Kampania prezydencka Andrzeja Dudy. Ponad 1,4 mln zł dla HyperCrew.


Nie bronię pisowców, kisnę z debili, którzy nie mają pojęcia o rzeczach w których na każdym kroku widzą afery. A pis mam w dupie.
  • Odpowiedz
  • 1
@antyfoliarz i myślisz, że ta agencja reklamowa, której biuro mieści się w jednym pokoju ma takie zlecenia za 1,4mln codziennie?
Nawet gdyby miała raz w miesiącu (w co wątpię) to wciąż te 40 baniek to kwota przekraczająca ich dwuletni przychód.
Sama pracuję przy inwestycjach dofinansowanych z UE i wiem, jakie kwoty można otrzymać i jak się trzeba #!$%@?ć aby udowodnić każdego wydanego tysiaka, więc nie #!$%@? farmazonow, że nagle każdy kto się
  • Odpowiedz
@krave: O czym ty piszesz, jakie 40mln, jakie "biuro w jednym pokoju"?

Firma HyperCrew, która pomagała w kampanii Dudy, dostała 1,4mln dotacji, ma biura w 3 miastach, a na linkedinie prace w tej firmie potwierdza 29 osób.
  • Odpowiedz
@DanielPlainview: I to tak właśnie z wami debilami jest. Nie potraficie nawet czytać, ale macie się za lepszych od tych "debili pisowców".

Kilkadziesiąt tysięcy WNIOSKÓW w szeregu programów i nie każda dotacja, przygłupie, wynosi kilka mln. Wyobraź sobie, że mogą być dotacje po 100k czy 300k pln.
  • Odpowiedz