Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy w 3 miesiące da się opanować angielski w stopniu komunikatywnym? Jestem mniej więcej na poziomie A2, może słabe B1. Chodzi o to, że proponują mi awans w pracy pod warunkiem, że będę potrafił rozmawiać przez telefon, czasem w cztery oczy z obcokrajowcami. Potrafić ich oprowadzić po dziale, odpowiedzieć na pytania związane z charakterem pracy i współpracować z dostawcami. Czyli tematy typowo biznesowe. Czyli też mniejszy zakres słów, bo tylko związanych z charakterem pracy (tak myślę). Mam się teraz już zdecydować, przez te 3 miesiące próbne zaznajomić się i uczyć się nowych obowiązków i w między czasie doszkalać angielski, aby po tej próbie już wszystko samemu działać gdzie oczywiście będę sprawdzony co się nauczyłem. Szczerze obawiam się, że nie podołam. Kasa znacznie lepsza, praca też ok. Mam pomysł na prywatne lekcje, ale to chyba za mało będzie. Słuchać podcasty, filmy oglądać...ale czy w taki czas w ogóle da się przejść na level wyższy, bo taki komunikatywny w pracy to pewnie B2 co?

#praca #angielski #korpo #korposwiat #pracbaza #edukacja #nauka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6079b271919c6e000abfeb38
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli masz się nauczyć komunikacji w konkretnych tematach to da radę, ale musisz wziąć się porządnie do roboty. Zajęcia 2-3x w tygodniu, ale wiadomo, że nie da się nauczyć wszystkiego poświęcając 3h tygodniowo. Rozmawiaj sam ze sobą, np. opowiadaj jak się czujesz, co widzisz, jakie masz plany itp. Pisz coś w rodzaju dziennika. Próbuj odgrywać w głowie scenki z rozmów na konkretne tematy, które ci będę potrzebne.

Otaczanie się językiem (muzyka, filmy, podcasty) to nie zawsze jest dobry pomysł i może być jedynie małym uzupełnieniem, ale na pewno nie może stanowić podstawy nauki. Musisz sam coś wytwarzać a nie puszczać sobie randomowy podcast z nadzieją, że może coś zrozumiesz i zapamiętasz. Najprawdopodobniej nie zapamiętasz. Zresztą nie każdy film czy podcast nadaje się do zanurzania się w języku.

Nie daj się wrobić w zajęcia, gdzie będziecie klepać tylko gramatykę, bo wielu nauczycieli tak właśnie robi z wygodnictwa. Wszelkie ćwiczenia pisemne rób poza lekcją. Na lekcji możecie jedynie je sprawdzić, skomentować, ale na pewno nie wypełniać wspólnie luki, bo to jesteś w stanie zrobić - lepiej lub gorzej- sam po
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie przejmuj sie az tak wymowa, badz pogodny usmiechniety i caly czas sie ucz. Sam zaczalem w zeszlym roku brac na siebie obowiazki obslugi klientow w ang i daje rade. Nigdy nie bedzie perfekt, bo sami obcokrajowcy jesli to nie jest ich ojczysty nie znaja tego jezyka na tyle, by wychwycic wiele pomylek. Sami za to robia bykow co nie miara. Zrób sobie skrypt, w którym przeprowadzisz cala taka
  • Odpowiedz