Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wybrać urlop przed złożeniem wypowiedzenia, żeby nie skumali, że chcę odejść? Była u mnie w zespole seria odejść, chciałbym złożyć to wypowiedzenie najpewniej ostatniego dnia tego miesiąca, mam 25 dni urlopu wypoczynkowego i 5 dni naukowego, wybrałbym, ile się da w maju, min. połowę tego, co mam, mając nadzieję, że to będzie mój ostatni miesiąc tutaj... jakieś pomysły? Nie dadzą mi urlopu po złożeniu wypo, pewnie musiałbym zaklepać ten urlop 2-3 dni max. przed rzuceniem kwitem. #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6079815f919c6e000abfeae2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 39
  • Odpowiedz
OP: @ProResHq: To by pewnie tak zadziałało, ale od maja będę jedynym współpracownikiem mojego działu i jak tylko zacznę przejmować nowe obowiązki, to na sto pro takiego wała, że mi dadzą choćby jeden dzień urlopu wtedy... Jestem na B2B, ekwiwalentu nie ma, będą wyciskać mnie jak cytrynę. Odchodzący koledzy wyrabiali 200% normy na wypo, bo popełnili błąd niezaklepania sobie urlopu. Ci, którzy urlopy pozaklepywali przed wypo, mieli je normalnie przyznane
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z normalnym na spokojnie, na pewno nie będą chcieli ci płacić ekwiwalentu za wszystko i sporo dadzą.
Imo lepiej nie wybieraj całości przed wypowiedzeniem, bo może jednak jakoś zmienią twoje zdanie. A i tak najwyżej ci za niego zapłacą + cześć i tak dadzą
  • Odpowiedz
@meehow74: @elmencho no z początkiem roku dostał 26 dni urlopu, to czemu ma nie mieć 25?

Bo urlop przysługuje na cały rok. A jak zwolni się w kwietniu to przysługuje mu cześć odpowiednio 26 dni za 12 miesięcy. Wiec 4 miesiące to 1/3 tego urlopu. Zreszta nieważne bo gość odpisał ze jest na b2b to rządzi się własnymi prawami.
  • Odpowiedz
OP: @Monke: Nie xD Po prostu jak jako jedyny coś robisz i nie da się tego przekazać z dnia na dzień, to musisz domknąć, ile się da/w całości przed odejściem. Złożyli wypo w totalnie złym momencie, jeden gość był menago na wypo i wtedy nie jest tak kolorowo, że odchodzisz na drugi dzień i nic Cię nie obchodzi obecna praca, gdy jesteś jedynym punktem kontaktowym dla klienta i jako jedyny
  • Odpowiedz
OP: @appul: mogę wziąć cały urlop, nie ma redukcji, nie ma też ekwiwalentu (tak wynika z umowy)
@Dpdp: całości i tak bym nie brał, bo nie wypada, muszę elegancko przekazać rzeczy i poinformować, kogo trzeba, o projektach w toku, zakładam jednak, że gdybym odchodził z końcem maja, chcę mieć pół msca wolnego, gdyby mi się udało zaklepać nową pracę do końca kwietnia, to w ogóle nie ma tematu -
  • Odpowiedz
Złożyli wypo w totalnie złym momencie, jeden gość był menago na wypo i wtedy nie jest tak kolorowo, że odchodzisz na drugi dzień i nic Cię nie obchodzi obecna praca, gdy jesteś jedynym punktem kontaktowym dla klienta i jako jedyny masz pewne informacje.


@AnonimoweMirkoWyznania: Ale to nie jest problem tego co odchodzi tylko tego co dopuścił do takiej sytuacji. Parę lat temu była taka afera z firmą Adweb, w skrócie zwolnił
  • Odpowiedz
OP: @Monke: niestety, brzmi podobnie do mojej sytuacji, choć branża inna. Odchodzący szef wymieniany jest w nazwiska w 2/3 referencjach firmy. Teraz dostaliśmy wyróżnienie gdzieś tam, to też jakaś połowa zasług w tym tylko i wyłącznie mojego jeszcze obecnego szefa (jest to nawet napisane wprost w naszych rekomendacjach). IMO albo za jakiś miesiąc na pokładzie będzie ktoś nowy o tej samej renomie na jego miejscu, albo 5 lat pracowania na
  • Odpowiedz
OP: @jason_bourne: w poprzednich firmach tak faktycznie miałem, natomiast w tej zdążyłem obserwować politykę nakazywania skończenia rzeczy ludziom przed odejściem. Skoro mam im zapewnić kontynuację działu i ciągłość prac, to trochę średnio im się będzie uśmiechało puścić mnie wolno. Niby korpo, ale jednak polska firma i trochę januszex.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie przejmuj się tym że znowu zmieniasz, ja też mam na koncie kilka takich sytuacji. Może moje cv nie wygląda przez to cudownie ale po pierwsze - pozwala mi to odsiewać takie bagna bo tacy szukają pracownika który jest "wierny" i oburzają się jak ktoś często zmienia pracę. A po drugie cv to nie wszystko, liczy się też doświadczenie i umiejętności. Możesz spędzić kilka lat w takim czymś i co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: przecież jak to jest b2b to możesz po prostu rzucić wypowiedzeniem i nie przychodzić. chyba, że masz jakiś zapis w umowie i karach itd. jeśli to nie jest umowa o pracę to żaden ekwiwalent się nie należy ale nie ma też świadectwa pracy i żadnych konsekwencji typu dyscyplinarka. urlop na b2b to kwestia dogadania w umowie i nie jest przecież tak samo traktowany jak ten z umowy o pracę. ja
  • Odpowiedz
OP: @Monke: dzięki serdeczne, kogoś mądrego to aż miło poczytać. W obecnym miejscu pracy są ze mnie na tyle zadowoleni, że rekomendowano mnie do awansu razem z ludźmi, którzy są 2-3 lata starsi, stąd wydaje mi się, że nie będą zdziwieni moim odejściem i tym, że ktoś mnie podkupił. Jedna z firm, z którą gadam, dałaby mi na pewno min. 3 tys. więcej/msc., a wiem, że obecna firma 1) nie
  • Odpowiedz