Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wybrać urlop przed złożeniem wypowiedzenia, żeby nie skumali, że chcę odejść? Była u mnie w zespole seria odejść, chciałbym złożyć to wypowiedzenie najpewniej ostatniego dnia tego miesiąca, mam 25 dni urlopu wypoczynkowego i 5 dni naukowego, wybrałbym, ile się da w maju, min. połowę tego, co mam, mając nadzieję, że to będzie mój ostatni miesiąc tutaj... jakieś pomysły? Nie dadzą mi urlopu po złożeniu wypo, pewnie musiałbym zaklepać ten urlop 2-3 dni max. przed rzuceniem kwitem. #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6079815f919c6e000abfeae2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 39
@AnonimoweMirkoWyznania: Zloz wypo na koncu kwietnia. Gwarantuje, ze wroca z planem: x dni pracujesz i idziesz na urlop - byle nie wyplacac Ci ekwiwalentu, a jak juz, to jak najmniej. Calkiem mozliwe, ze nawet 5 dni w maju nie posiedzisz w robocie, tylko Cie wysla na urlop jak najbszyciej. Zawsze po zlozeniu wypo przelozony sprawdza w kadrach, ile dni urlopowych zostalo, kalkuluje i przedstawia plan
OP: @appul: B2B
@DarkZizi: Niby tak, ale jest taka sprawa, że swoją robotę robię na bieżąco i wszystko jest ogarnięte, ale po odejściu jednego gościa z początkiem maja zaczną na mnie spadać rzeczy, o których nic nie wiem i których mi nikt nie przekazywał. Gdyby wiedzieli, że odchodzę, to dawaliby to komu innemu, bo nie ma sensu mnie wdrażać i ogólnie łatwiej odejść i ma więcej sensu puszczenie mnie
@meehow74 przyszły pracodawca przydzieli Ci przysługujący urlop proporcjonalnie do roku. Obecny będzie oczekiwał rozliczenia sie co do przysługującego w czasie w którym u niego przepracowałeś. Nie znam przypadku 'zabrania' urlopu zaległego do przyszłego pracodawcy. @barto125 kojarzysz taki przypadek?