Wpis z mikrobloga

kupilem na poczatku listopada 2020 nowego ip xs do tego czasu kondycja mojej baterii spadla az o 8% wiecie moze dlaczego? moj ziomek kupowal w tym samym czasie ten sam model i still posiada 100% xD moj sredni tygodniowy czas na telefonie to 6h rzadko kiedy bateria spadnie mi ponizej 20% i zawsze ladujego na noc. znaxie moze przyczyne tego duzego spadku w tak malym czasie? 6 miesiecy 8% xD
#apple #iphone
  • 16
@ptakel024: średni czas zużycia na poziomie 6h dziennie, to (moim zdaniem) nieco ponad "zwykłego" użytkownika. plus ładowanie przez noc, wiec przez jakis czas bateria wisi na 100%, to mogą być te czynniki. ja mam od Lutego IP11 ze średnim czasem użycia 3-4h i mam już 99%, ale też często zdarza mi się ładować przez noc, choć bardziej nieregularnie, bo bateria trzyma mi średnio 2 dni - a no i ja ładuje
@ptakel024: nie mówię ze nie powinno. ale co czytam wpisy o bateriach to pojawia się zawsze to samo, ze trzymanie baterii na 100% przez dłuższy czas wpływa negatywnie na żywotność. stad tez jest te optymalne lądowanie które ładuje do 80 najpierw a potem do 100. ale u mnie średnio to działa bo mi odpala lądowanie do 100 około 3, a ze to quick charge to do 100 dochodzi szybko i siedzi
Nie ma co patrzeć na wskaźnik, a na cykle ładowania. Wskaźnik może pokazywać np. 85%, a faktycznie będzie ponad 660 cykli i już będzie słabiej trzymać itp. Liczbę cykli łatwo sprawdzisz np. 3uTools. Apple deklaruje sprawność 80% baterii przy 500 cykli.