Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Może ktoś robił, i nie muszę odkrywać na nowo:
Czasowa blokada wybranych serwisów/stron dla wybranych ip w sieci lokalnej, router openwrt luci

klasyczna sprawa, dzieciaki na nauczaniu zdalnym, zamiast się uczyć oglądają jutuba. Trza to po blokować, ale elegancko, wg harmonogramu (każdy dzień ma zajęcia do innej godziny, a po - niech sobie ogląda) wyklikiwalnie via www dla rodzica (a nie przez ssh i iptables :))
Jest może jakiś moduł do Luci na tą okazję?

Próbowałem przez simple adblocka (i sheduled zmiana konfigu z blacklist) , ale tam nim się przeładuje adblock, nim na kliencie powygasają otwarte strony, i skaszowane adresy IP - to bywa że godzinę ogląda mimo blokady... Poza tym tą metodą blokuje dla całego lanu a tego nie mogę bo inni mogą cała dobę oglądać...

#openwrt #nauczaniezdalne #youtube
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fetafetafeta: taaa, a powiedz mi jak z:

Click Add and specify:
Name: Filter-Parental-Controls
Protocol: Any
Source zone: lan
Destination zone: wan
Action: reject
On the Advanced Settings tab specify:
Source MAC address: 00:11:22:33:44:55
On the Time Restrictions tab specify:
Week Days: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday
Start Time: 21:30:00
Stop Time: 07:00:00
Click Save, then Save & Apply.

zrobić skuteczną blokadę YouTube dla jednego hosta, ale bez zepsucia zooma itp?
(wiadomo,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fetafetafeta: no to już pisałem - mam simple adblocka na routerze, on działa na zasadzie filtrowania zapytań dns i modufikowania odpowiedzi - i to źle działa (przy takich sheduled zmianach, bo ogólnie - dobrze) , bo po pierwsze już załadowane strony YT działają pięknie, stream leci, byle nie robić F5 lub nie restartować kompa... A po drugie OS/przegladarka też chyba #!$%@?ą adresacje ip, bo pomimo blokady w DNS (i przejęcia ruchu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: nie wiem ile masz w tym pary żeby sobie regexpy na słowa kluczowe poradziły ale może da radę... wiec odemnie Layer7 i zapomnij o lekko łatwo i przyjemnie