Wpis z mikrobloga

Dałem się złapać ;| 28 marca ktoś mi się zalogował na googla wyłączył 2FA i dodał urządzenie - 5 minut po otrzymaniu przeze mnie notyfikacji o tych działaniach zmieniłem hasło i włączyłem 2FA z powrotem, a dodane urządzenie oznaczyłem jako podejrzane i że to nie ja.
Niestety dzisiaj dopiero zauważyłem, że zdążyli w tym czasie zrobić jakieś 2 subskrypcje na znaczące kwoty. Pobrało 2 razy 31.03 i 07.04. (łącznie 4 transakcje)
Od razu po zauważeniu:
1. poinformowałem bank + zastrzegłem kartę - zgłosiłem też reklamację
2. Przejrzałem konto google - anulowałem te subskrypcje i przesłałem zgłoszenie nieautoryzowanych transakcji formularzem
3. Pojechałem na komisariat i zgłosiłem sytuację

Czy jest coś jeszcze co powinienem zrobić? Co mogę zrobić aby odzyskać pieniądze. Jakie jeszcze kroki podjąć.
Wiem że poniżej są tagi ale jeszcze zawołam: @niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona
#internet #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona
  • 15
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Poprzednie pytanie jeszcze - mail był w wycieku od morele. Ale nie było problemu a to było 3 lata temu
@NPC_358034: Hasło 8 znaków ale jeszcze nigdy nie miałem problemów z nim ;| Może czas zamiast głowy zaczać używać jakiegoś programu do skomplikowanych haseł.

Co do 2FA nie mam pojęcia. Po prostu przyszła notyfikacja o wyłączeniu. Nie przyszedł sms/notyfikacja/mail z kodem do uwierzytelnienia nic - po prostu jedna notka
Pshybysz - @PiersiowkaPelnaZiol: Poprzednie pytanie jeszcze - mail był w wycieku od m...

źródło: comment_1618174160w1Muu7TqnMP69u5DRx6AOt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pshybysz: Kiedyś można było obejść weryfikację 2FA podczas wyłączania, gdy miałeś właściwe pliki cookies. Może to właśnie to? Googluj i wołaj jak będziesz wiedział coś więcej.
  • Odpowiedz