Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem. Złożyłem wypowiedzenie w marcu w mojej obecnej firmie bo dostałem pracę w innej. Chodzi o duże korpo. Przeszedłem etap rekrutacji, dostałem ofertę i szczegóły z zarobkami i informacja jak będzie dalej wyglądał proces zatrudniania wraz z listem intencyjnym.
W piątek dostałem telefon od hr że jest jej przykro ale jednak nie mają approvala na zatrudnienie mnie i że jednak mnie nie chcą. Czy to jest legalne? Mogą tak zrobić? Zostałem teraz z niczym bo jestem na wypowiedzeniu... Co robić? Nie chce iść na bezrobocie.

#korposwiat #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6072bac7f5537c000a488722
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
Trutu: Teoretycznie taki list jest wiążący i należy ci się odszkodowanie takie samo jakby było to wypowiedzenie (2 tyg, czyli półmiesięczna pensja). Pytanie czy dział legal korpo cie nie zje w sądzie i czy warto o pół pensji. Mogą podnieść argument że Karyna z HR nie jest upoważniona do zawierania umów (co pewnie jest prawdą), ale sprawdź, bo ja np. dostawałem takie listy podpisywane przez kierownika HR i miały moc wiążącą.