Wpis z mikrobloga

Drodzy, może mi podpowiecie.
Mianowicie niestety jestem zakredytowany na mieszkanie w #millenium bank.

Mam ubezpieczenie na miezkanie wykupione na 3 lata umowę, która też była dostarczona na samym początku do banku.
Płatności mam podzielone na 3 roczne raty za to ubezpieczenie i wszystko w terminie opłacam. Natomiast umknął mi temat przesłąnia potwierdzenia do banku o fakcie opłacenia tej składki.

Bank zaczał naliczać mi niemałą kwotę "kary" za niewywiązywanie się z umowy kredytowej.

Oczywiście z mojej strony pojmowania sytuacja wygląda trochę inaczej ponieważ samo ubezpieczenie funkcjonuje i jest opłącone w terminie oraz jest dokonana cesja itp.

Bank oczywiście odrzuca moją reklamacje w tej sprawie.

Jak to widzicie? Czy powinienem się odwoływać i jeśli tak to gdzie i jak?

Nie ukrywam, że fakt pozostaje, ze zapomniałem przesłać do banku informacji z potwierdzeniem o opłaceniu tej skłądki. Składka i ciągłość ubezpieczenia pozostaje natomiast w ciągłości więc technicznie ten warunek został dotrzymany.

Mogę coś z tym zdziałać?

#banki #ubezpieczenia #pytaniedoeksperta
  • 4
@OrzechowyDzem: problem jest innego typu. Polisa dostarczona, ponad rok temu. Technicznie wyglądało to tak, że dostarczyłem wraz z informacją o opłaconej pierwszej racie.
Następnie polisa utrzymuje trwanie przez 3 lata i byłą w banku. Opłaciłem kolejną ratę jednak nie przesłałem samej informacji do banku o fakcie dokonania opłaty.

W umowie mam informacje o samej polisie. Nic na temat potwierdzeń jej opłącenia. A polisa jest aktualna i była dostarczona juz dawno.

@