Wpis z mikrobloga

Pytanko do korpoświrów, kiedy najbardziej opłaca się zmienić pracę?

Załóżmy, że w obecnym miejscu pracy nie macie już zbytnio ciekawych opcji awansu czy podwyżki.

Czy wypad do innego korpo np. po 6 msc nie będzie przypałowy w CV?

#korposwiat #korpo #praca #pracbaza #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PjeseczeQ: Wystarczy tylko dobrze umotywować.

Przekonasz tym nowego pracodawcę, że dobrze myślał o twojej firmie jako nic nieznaczącej konkurencji.

Powodzenia!
  • Odpowiedz
@PjeseczeQ: To zależy - jak masz gównorobotę w call center to zmieniaj, bo faktycznie niewiele więcej się nauczysz. Ale jeśli to normalne korpo to czego się spodziewasz? Awansu po pół roku?
  • Odpowiedz
  • 0
@SkorpionX bardziej pytanko pod kątem czy jakbym znalazł po tych 6 msc lepsze perspektywy na zewnątrz, to czy tak krótki okres pracy nie będzie postrzegany jako - przez rekrutera.
@MMARS jak Ty byś to umotywował np?
  • Odpowiedz
@PjeseczeQ: Bardzo krzywo patrzę na managerów zatrudnianych do mojego korpo jak zmieniają pracodawcę co roku. Zwłaszcza jak to są managerowie odpowiedzialni za cała sprzedaż krajowa/zagraniczna....

Moim zdaniem zmiana co kilka lat jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystko to zależy od indywidualnej sytuacji. Jak już masz sytuacje nie do wytrzymania w firmie to postaraj dociągnąć do pełnego roku.

Z moich trochę obserwacji i doświadczenia to najlepsza jest zmiana tak co 3-4 lata
  • Odpowiedz
@PjeseczeQ zależy. Słyszałem z pierwszej ręki o ludziach, którzy po różnych szkołach robią zupełnie co innego, zmieniają zawód w środku kariery lub pracę (incydentalnie) po paru miesiącach. Ale to wszystko zależy od dogadania się, sprzedania się na rozmowie.
  • Odpowiedz
@dzester:

Bardzo krzywo patrzę na managerów zatrudnianych do mojego korpo jak zmieniają pracodawcę co roku.

Skoro nie ty ich zatrudniasz, a tym bardziej jeśli pod nich podlegasz to twoja opinia tutaj nie ma dużego znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z moich trochę obserwacji i doświadczenia to najlepsza jest zmiana tak co 3-4 lata

Najlepsza dla kogo?
  • Odpowiedz