Wpis z mikrobloga

@Amestris: Zrezygnować. Nikt nigdy nic Tobie nie da za darmo. Ja zawsze z tego rezygnuje, bo nie mam na tyle zaufania do rządu żeby zaudac im w "darmowe pieniazki".

Po pierwsze nie masz gwarancji czy zgromadzone pieniadze nie zeżre w przyszlosci inflacja gdzie za 30 lat zgromadzona suma bedzie bezwartościowa
Po drugie Twoja wypłata netto bedzie nizsza
Po trzecie zeby to mialo mieć sens musisz odkładac przez 30 lat, ale
  • Odpowiedz
@mjjm: z tego co czytalem nie mozesz sobie od tak dobrowolnie w kazdej chwili wyplacac co miesiac i po ptrzystapieniu musisz iles tam byc zeby sie wypisac, wypisujac sie tracisz cześć srodkow ktore wplacal pracodawca, a takze potracaja ci 19% z wypracowanego zysku oraz zabieraja wszystkie coroczne wplaty ktore doplaca rząd
  • Odpowiedz
@Amestris: Wielu mirków wyżej twierdzi, że rząd zaraz Ci te pieniądze zapie***li i żeby uciekać.
Otóż jest to nawet pewne że ta czy inna władza to zrobi, ale z tego co wiem i tak warto zostać i po prostu wypłacać tak, żeby za dużo tych pieniędzy tam nie trzymać.
Owszem, tracisz te wszystkie bonusy (których i tak byś nigdy na oczy nie zobaczył) ale wciąż jesteś na plus.
  • Odpowiedz