Wpis z mikrobloga

Mam dość nietypowy problem z konsolą PS3. Nie wiem jak to dokładnie opisać, chodzi o to że kiedy uruchamiam konsolę przyciskiem PS na padzie konsola startuje normalnie, ale potem pad się rozłącza i muszę go albo parować kablem, albo resetować przez dziurkę, albo trzymać wciśnięty przycisk PS+analog przez 10 sekund żeby się wyłączył, a potem po ponownym włączeniu mogę go już normalnie używać w konsoli. Wygląda to tak jakby zaraz po starcie rozłączał się i nie był w stanie ponownie nawiązać połączenia. Początkowo myślałem że to wina dysku SSHD którego używałem wcześniej, uznałem że konsola nie jest w stanie go prawidłowo obsłużyć, więc wsadziłem stary dysk HGST z PS4 i wszystko działało normalnie. Teraz wymieniłem znowu dysk na Seagate Barracuda 1TB i problem powrócił. Robiłem System Restore 3 razy, dysk był dwukrotnie formatowany w komputerze, nic nie pomogło.

Co najciekawsze, mam dwie PS3, jedną w wersji Slim, drugą Super Slim, to samo dzieje się na obydwu konsolach, na dwóch różnych dyskach (Seagate SSHD i Seagate Barracuda) i na dwóch różnych kontrolerach. Dyski były sprawdzane, nie dzieje się z nimi nic dziwnego, żadnych bad sektorów, SSHD działa jako zewnętrzny do PS4 od roku bez problemów, obecny 1TB kupiony dosłownie tydzień temu w Komputroniku. Nie chce mi się ponownie robić pełnego formatu bo zapełniłem 2/3 dysku, czy ktoś miał podobny problem i udało mu się to rozwiązać?

#konsole #playstation #ps3 #ps4
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hivonzooo: możliwe że masz podrobiony pad, nie da się z tym nic zrobić (przynajmniej jak szukałem opcji to nie znalazłem). Oryginalnego pada też raczej nie ustrzelisz, co najwyżej lepszy zamiennik (mi jeden działa dobrze xD)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hivonzooo: wygląda na jakiś konflikt kanałów bluetooth. Upewnij się czy te pady nie były uzywane do połączenia z pc, który stoi gdzieś obok. Zrób tak żeby w pobliżu żadne inne urządzenia nie miały otwartego bluetooth i spróbuj jeszcze raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hivonzooo: Konflikt bluetooth to może być to, bo kiedyś jak podłączałem pada do pc to nie chciał dobrze działać z konsolą dopóki ręcznie nie rozłączyłem go z pc.
Podobne cyrki miałem z padem do ps4 i tutaj pomógł dopiero serwis, z tego co zrozumiałem to była głównie wina baterii.
@adrjenq: @vomalio: nigdy nie były używane z PC i raczej nie ma konfliktów z BT ponieważ w otoczeniu są raptem 2 inne urządzenia które wyszykuje moja konsola albo telefon. Dzisiaj po restarcie znów działał normalnie. Chyba wszystko samo z siebie się naprawiło.