Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Was. Miałem małą przerwę, kilka patchy później pojawiam się w grze, wypowiadam sobie wojnę bez casus beli, idę na prowincję wroga i... nic się nie dzieje. Nie ma widoku oblężenia, paska postępu, kompletnie nic. Jakiś błąd, czy nowy ficzer? Wróg szaleje u mnie w kraju, a ja nie jestem w stanie zająć żadnej prowincji, bo zwyczajnie jej nie atakuję.

[ #eu4 ]
  • 12
@zolwixx: Skoro działa, to znaczy, że miałeś czarną flagę przy jednostkach. Armia dostaje czarną flagę (zostaje "wygnana") w następujących okolicznościach:

Po zakończeniu wojny każda armia znajdująca się na terytorium, do którego nie ma dostępu w czasie pokoju. Zapobiega to utknięciu na stałe w miejscu, z którego nie może się wydostać, a także zapobiega kilku exploitom.
Kiedy rozpoczyna się wojna, każda armia w neutralnej lub wrogiej prowincji, do której miała dostęp jedynie
@seicel: ma to sens, ale właśnie przy drugiej wojnie wróciłem 2x na teren kraju i nadal nie mogę oblegać prowincji wroga :) może muszę posiedzieć tam miesiąc?

EDIT: żeby nie było, wróciłem się każdym oddziałem, byłem w kraju w tym samym momencie i dopiero wyruszyłem na oblężenie.
EDIT2: trzeci raz w Atenach, trzeci raz bez oblężenia, jak mam zdobyć war goal? (,)
EDIT3: zakończyłem tę wojnę, przy
@zolwixx: Wystarczy wejść i od razu powinno działać. Coś musisz robić nie tak, wróć na teren swojego kraju, upewnij się z kim walczysz, upewnij się jakie casus belli (lub czy brak).
@seicel: no to tak:
1. gram Polską (jak zawsze...)
2. wypowiedziałem wojnę Bizancjum bez casus beli i tu prawda, przed wypowiedzeniem wojny wojsko było u turków (zgoda na przemarsz wojsk)
3. wróciłem się wojskiem do Polski, mogłem oblegać Bizancjum i Serbię bez problemu.
4. zdaje się zaraz po zawarciu pokoju (Bizancjum wasalem), Florencja (?) wypowiedziała wojnę o Ateny (??), które należą do Epirus. Nie należą do mnie, oblegałem Ateny tylko chwilę
@zolwixx:

4. zdaje się zaraz po zawarciu pokoju (Bizancjum wasalem), Florencja (?) wypowiedziała wojnę o Ateny (??), które należą do Epirus. Nie należą do mnie, oblegałem Ateny tylko chwilę podczas poprzedniej wojny.


A jaki był status Epirusu wobec Ciebie? Jeśli braliście udział po tej samej stronie to oczywiste, że nie możesz oblegać ich terenów. No chyba, że wcześniej Florencja zajęła Ateny, ale wtedy de facto odbijasz ich tereny.
@seicel: Bizancjum miało wasala Ateny i sojusznika Serbię. Florencja była sojusznikiem Epirusu, zaczęli prowadzić wojnę z Bizancjum ciut wcześniej. Ja miałem czarną flagę, ale przy jednej prowincji miałem możliwość zajęcia jej. Wydaje mi się, że nie było tam żadnego wojska Epirusu, aczkolwiek widzę,że podczas poruszania się wojsko potrafi zniknąć na moment przenikając przez inne jednostki, mogłem przeoczyć i faktycznie pomóc podbić prowincję dla Epirusu. Całe Ateny zostały podbite przez Epirus,
@seicel: Ateny należały od razu do Epirusu, czyli musiały zostać podbite przez nich zanim zwasalizowałem Bizancjum. Może wojna była o core'a? Nie wiem, pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ale przyznam, rzadko mam okazję ruszyć na Bizancjum na początku gry.