Wpis z mikrobloga

Rzadko zdarza mi sie pograć kilkanaście minut w grę i ja odinstalować głównie dlatego że jestem świadomym konsumentem i selekcjonuje gry w które gram bo szkoda czasu na średniaki. Outruders na premierę bym nie kupił ale skoro jest w gamepassie to czemu nie. Niestety srogo się zawiodłem. Nie pokusze się o ocenę gry jako całości bo po pół godziny gry to nieuczciwe. Natomiast pewne aspekty gry ocenić mogę. Nie wiem kto wymyślił stwierdzenie że grafika się nie liczy w odniesieniu do gier bo głupszego mitu chyba nie ma. Wiadomo gamepleyowo czy historia da się wiele nadrobić ale gry to interaktywne dzieła audiowizualne i to co widać jest kluczowe. Kiedy zobaczyłem roślinność w tej grze to szczerze parksnołem ze śmiechu. Trawa żywcem wyjęta z jakiejś 10 letniej gry(nie żartuje). Animacje trochę jak z gier pirani. Sztuczna sterylność. Ogólnie nie jest to poziom do jakiego przyzwyczaiły nas współczesne gry. Mógłbym jednak to wybaczyć bo najważniejsze w looter shooterach jest strzelanie. Niestety ale jak dla mnie jest źle. Strzelanie przypomina trochę paintball. W ogóle nie czuć mocy broni, żadnego kopa. Do destiny 2 się nie umywa. The division też to robi lepiej. Aha jeszcze kampania. Liznolem trochę początkowych cutscenek i znowu na myśl przychodzi elex albo inny Risen. Śmierdzi to niskobudżetowością na kilometr.tekst pochylony
#outriders #ps4 #xboxone
  • 34
@revinPL: #!$%@?. W Gearsach tez nie ma żadnego kopa broni i nikt nie narzeka. Grafika jak na looter jest przyzwoita i dzięki temu gra działa ultraplynnie na XSX. Z ciekawości jaka masz konsole? Bo jak jakiegoś starego One S i oceniasz grafikę to trochę xD
@puzonyyx: ale przecież sam napisał, że grał pół godziny. A co do konsoli, to jakie to ma znaczenie? Gra wyszła na Xbox One? No wyszła. Więc można ją oceniać tam gdzie się pojawiła.
@puzonyyx: XSX mam. Sorry ale jeśli uważasz że ta gra jest ładna a nawet przyzwoita pod tym względem to nie grales w gry AAA id dobrych kilku lat. The division 1 wyszło w 2016 bodajże też jest looter shooterem a ma ładniejsza grafikę.
@revinPL: Gram we wszystko na bieżąco. Zainstaluj sobie Division 1 i zobacz jak wyglada, bo chyba pamiętasz filmiki z pokazów, a nie jak faktycznie się prezentowała po masakrycznym downgradzie. Outriders ma grafikę w zupełności czytelna dla gatunku. No chyba ze mówisz o cutscenksch, które i tak się skipuje.
@revinPL: Nie chcesz to nie graj, ale oceniłeś grę bardzo powierzchownie i po okładce. Pograj dłużej, odkryj nowe skille i biomy, nie wpatruj się w cutscenki i jesli lubisz gatunek to ci powinno podejść
@puzonyyx: Przeczytałeś mój wpis? Wyraźnie napisałem że nie oceniam gdy jako całości tylko pewne aspekty które są widoczne od początku jak grafika czy feeling broni. Nie napisałem że to słaba gra. Może system lootu ja podnosi.
@Cinkito: Nie da się ocenić niczego po pół godziny. Zwłaszcza gry, w której chodzi o zwiększanie swojej potęgi i itemki. To jak rzucanie książki w kat po obejrzeniu obwoluty
@puzonyyx Grałem na PS5, framerate skakał, grą zrobiona bez żadnego stylu, typowe modele z Unreala. Cutscenki, aby przekroczyć nad przepaścią nawet nie skomentuje. Coś ma aż jeszcze do dodania specjalisto?