Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ale ja lubię sklepy około słowiańskie. Na początku myślałam że Polo Store jest polski jak Mróz, ale okazało się, że więcej pojawia się tam Rosjan. Słyszałam dziś w konwersacji, że jakaś kielbaska jest z Polszu () poza tym jest sporo produktów z Rumunii i takich, których nazw wgl nie rozumiem, biorę w ciemno xD ale nie ma co mówić, kraje wschodniej Europy mają świetny wybór wędlin i serów, przetworów z grzybów i krakersów, polecam zajść w #dublin #irlandia czy ogólnie na #emigracja (nie mam pojęcia w ilu krajach jest ta sieciowka)
  • 10
  • Odpowiedz
@biauywilg: Tak jak kiedyś sklepy Polonez miały polskie produkty, tak teraz, w większości są to głównie rosyjko/ukraińskio/rumuńskie sklepy z 'polską półką' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czasami nawet trudo się dogadać z obsługą, ale ma to swój klimat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lazar0v: ostatnio znajoma z Brazylii robiła tam zakupy i pytała mnie o kurze serca i jak to się robi xD ja takie wtf, znajoma z Rosji potwierdziła że to bardziej ich rzecz
  • Odpowiedz
@biauywilg: No co Ty, u mnie w rodzinie kurze serca to był standard na niedzielnych obiadkach u obu babć, żadna z nich nie miała korzeni zza wschodniej granicy. Zawsze mi się wydawało, że to typowo polska rzecz :-D
  • Odpowiedz
@biauywilg: Z tego co wiem, to żadna z tych sieci nie jest "Polska" na zasadzie zarządzana przez polaków. Mają polskie nazwy bo powstały w czasach kiedy Polaków najwięcej przyjeżdżało.
  • Odpowiedz