Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co się do cholery dzieje na rynku samochodów używanych? Ludzi #!$%@?ło, kupują jak szaleni. Szukam #volvo #s60 i dostać zadbaną sztukę w benzynie graniczy z cudem. To co jest w okolicy to jak nie turbo do remontu to bieda wersja w cenie topowego wyposażenia, albo skrzynia do remontu.
#samochody #motoryzacja
  • 35
@Unik4t: Trzeba zacząć od tego, że benzyna w nowych Volvo była sporo droższa od diesla (przynajmniej tak na którejś grupie pisali). Przez długi czas szukałem Volvo z benzyną, no ale za V60 z tym samym wyposażeniem to różnica 40k do 50k, ostatecznie wybrałem diesla chociaż pewnie się to na mnie zemści. A im starsze volvo, tym bardziej pożądana benzyna, szczególnie wolnossąca, bo ponoć są nie do zajechania.

Która generacja Cię interesuje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Paczek_w_masle: S60 I, V70 II.
No już 2 sztuki mi uciekły spod nosa. A cała reszta jaką oglądałem to "panie, tylko lać paliwo i jeździć, nic nie trzeba robić". A na miejscu się okazuje że poza szerokim serwisem zerowym jaki sobie zakładam, są 1/2 duże usterki xD. #!$%@? dramat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kustosz_karuzeli_sperdolenia: Ja sprzedawałem 20 letnie terenówkę, z prawie 3l dieslem i sprzedałem w 4 dni. Kupił pierwszy oglądający ale bardziej zaskoczyło mnie, zainteresowanie bo telefonów przez te kilka dni miałem sporo. Raczej kwestia konkretnego modelu, może na Twój nie ma po prostu popytu a ceny używek faktycznie często są z dupy. Uszkodzone w cenach całych jeszcze kilka miesięcy temu.
@Unik4t Uciekają Ci benzyny bo ludzie dostali #!$%@? na ich punkcie, licząc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rouksa: może niepopularna opinia ale... Gardzę dieslami. Jeżeli miałbym jeździć dieslem to właśnie akurat D5, albo 2.5 TDI 140 KM. Ale ponad połowę przebiegu robię w mieście, więc tu benzyna sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

@justanotherdude: ja bym akurat wolał z turbo. Wymarzył mi się 2.0t, bo na moje potrzeby jest zdecydowanie wystarczający, a 2.4t i 2.5t to już dla mnie za dużo :d tylko problem polega na tym że oglądałem
@Unik4t: Ostatnio jest strasznie duże zainteresowanie na rynku aut używanych.
Co do Volvo - Chcąc kupić zadbaną V70 albo S60 polifta z 2004 wzwyż musisz z 19 tysięcy minimum wyłożyć. I to przy wersjach Kinetic z wolnossakiem 2.4 albo dieslem D5.
Dwa lata temu jak kupowałem S60 2005 2.4 w Szwecji to z opłatami wyszła koło 27k zł.

W tej chwili T5 idą jak szalone, co się pojawi ogłoszenie to znika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Unik4t: myślałem na początku że chodzi o S60 II, ale jedynka? One swoje przejechały i mniej zużyte już nie będą.
Szukasz auta które da się zagazować i które niestety wjechało na wioski. Dlatego tak ciężko znaleźć. Przejrzałem dostępne 2.0T na otoszroto, wiekszosc wyciągnięte z DE. Przebiegi jak w autach 10 lat młodszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Unik4t: Niedawno sam szukałem V70 II lub S80, czyli w sumie jeden kaliber, co Ty. I też zależało mi na benzynie i najlepiej z turbiną i koniecznie w manualu. Mało jest tych sztuk na rynku, a co dopiero takich, które się do czegokolwiek nadają. Mi udało się wyrwać w miarę uczciwy egzemplarz przez grupę Volvo na Facebooku, także też polecam monitorować. Ma swoje bolączki, jak to każde 17-letnie auto, ale no
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaziu546: no właśnie już mi się trochę zaczyna spieszyć a oczekiwanie na dobry egzemplarz może się skończyć na niczym a trwać z pół roku. Auta szukam już właśnie taki czas, a intensywnie oglądam różne Volvo od lutego. No i generalnie dramat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thomson88: jestem gotowy na wyłożenie 22k na start z dodatkowym bogatym serwisem zerowym. Ale co z tego, jak jest np. jeden egzemplarz na wypasie za 22 (blis, high performance sound, Four-c), tylko turbo mokre, four-c nie działa zmiana comfort-sport no i automat. Drugi jest totalny biedak, nawet podgrzewanych siedzeń nie ma i też kosztuje 22, ale jest w komisie o tragicznych opiniach.

2.5T to dla mnie aż za dużo. No ale