Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie co byście zrobili na moim miejscu.
Kupuje rzeczy na zagranicznych portalach i na jednym z nich znalazłem zdjęcia i opis swojego przedmiotu, który mam wystawiony w Polsce na OLX. Napisałem do sprzedawcy, że jestem zainteresowany i chętnie kupie i czy mogę przyjechać obejrzeć i standardowo wymówki, że nie da się bo nie ma go teraz na miejscu i najlepiej to wysyłka. Poprosiłem o dodatkowe zdjęcia, których sam nie wrzuciłem do aukcji i tu zaczyna się zabawa, bo zadzwonił do mnie tez pseudo sprzedawca, żeby wysłać mu więcej zdjęć i on jest zainteresowany i jak najszybciej wysłać przedmiot do niego bo on musi wysłać go za granicę. Cena na zagranicznym portalu jest 2 razy wyższa niż moja w Polsce. Czy przyznać się temu sprzedawcy żeby dał sobie spokój i nie kradł zdjęć i opisów czy jednak wziąć kasę i się nie przejmować a z konta na zagranicznym portalu nie odpisywać

#pytanie #olx #handel #kiciochpyta
  • 12
@mocno_mleczny: Jego marża i tak jest 10x większa z tego co piszesz. Próbuj podnieść stawkę, tak by jego marża była 7-9x, tylko nie wysyłaj mu zdjęć przed tym. Z drugiego konta podsycaj sytuację.

Zawsze jest lepsza cena :)
@mxco88: tu chodzi tylko o to, czy jemu wysłać ten przedmiot i zostanie on z nim z miesiąc czy dwa zanim sam sprzeda (zamrozi kasę) bo z konta zagranicznego i tak już odpisywał nie będę czy napisać jemu żeby dał sobie spokój bo ja jestem właścicielem tych kół i żeby na drugi raz nie kradł zdjęć i opisów z aukcji bo może się skończyć to tak, że ktoś go przekręci kiedyś
@mocno_mleczny: Musisz wybadać czy wpierw opłaci sam twój przedmiot, czy będzie czekał na przelew od "zagranicznego klienta" i dopiero wtedy kupi od ciebie. Jeżeli sam zapłaci to bierz pobranie i tyle.

Tylko zabezpiecz się w jakieś zdjęcia/filmy twojego przedmiotu, pakowania, nadania bo może potem zgłosić się do olx, że przedmiot się nie zgadzał itd. jak go wystawisz do wiatru z zagranicy.
@mxco88: jest tak napalony, że nawet jak powiem aby wysłał przedpłatę na konto to pieniądze będę miał po 10 minutach. Sam zostałem kilka razy oszukany w podobny sposób bo sprzedający nie miał danego przedmiotu a ja jak jechałem to na miejscu tylko informacja - przykro mi, ktoś inny kupił albo przyjedź jutro bo czekam na paczkę - ogromna strata czasu i nerwów więc może gdy taki sprzedawca zamrozi kasę na kilka
@mocno_mleczny: jak @hitherto podpowiada ale zrobiłbym trochę inny diluś.
Zakończ obecne ogłoszenie co by się typ lekko zesrał. Zrób nowe zdjęcia i wystaw w innym ogłoszeniu z ceną 5x wyższą z włączoną negocjacją.

Kwestia tego czy chcesz się bawić w kotka i myszkę dla własnego funu i utarcia nosa czy też nie chcesz. Bo jak to drugie to zgłaszasz do serwisu - którego to oczywiście specjalnie zapomniałeś wymienić - ogłoszenie o