Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Zabrałem się za poszukiwania roweru na nadchodzący sezon. Już miałem upatrzone modele, ale moja uwagę przyciągnęły oferty wystawione na Ali. Ceny rowerów TREK są śmiesznie niskie. Wiem, że to są pewnie podróbki, ale może ktoś z was jeździł na jakiejś chińskiej wersji i może się wypowiedzieć na temat stosunku ceny do jakości
#rower https://m.alibaba.com/product/1600150746629/Quality-New-2019-Trek-Marlin-7.html?__detailProductImg=https%3A%2F%2Fs.alicdn.com%2F%40sc01%2Fkf%2FUd5359d1d1bea418aa0bafa9c0c3ba8e1Z.jpg_200x200.jpg
  • 13
@kondzaf
Frame Material: Trek
Gwara: Trek

Innymi słowy, nie wiedzą nawet co sprzedają a ty nie wiesz co kupujesz, bo nie podadzą w specyfikacji :P
To nie jest trek, tylko rower z takim napisem :)

I bardzo ostrożnie podchodź do opinii z neta.
1. Wiele recenzji rzeczy z ali jest fakeowa czy opłacona.
2. Podróbka podróbce nierówna, są robione w różnych fabrykach z różnych materiałów i z różną dokładnością.
3. Część opinii
@franaa: Jak 99% rowerów i części rowerowych :) Wszyscy produkują na Taiwanie. Ale mówisz cały czas o Treku od Treka, a nie o totalnie no-name rowerze, o który nie wiesz kompletnie nic, poza tym, że na stronie jest zdjęcie roweru z napisem Trek (i to raczej nie jest ten sprzedawany rower).
@franaa: porównujesz ramy rowerowe spawane na tajwanie (gdzie ramy wielu producentów są tam tłuczone wraz z osprzętem rowerowym :) z określonymi normami, przechodzącymi testy jakości do chińczyka tłuczonego z odpadów po godzinach?

no bez jaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@kondzaf: Nie jest kusząca, jest bardzo wysoka. Rower bo-name, na komponentach no name, ale z gwarancją i w Polsce da się kupić za 800 zł.

A tutaj o rowerze wiesz tyle, że jest zdjęcie Treka na aukcji, ale rower nie jest trekiem.
@franaa: czytnij trochę o świecie rowerowym
tajwan to m.in. największy producent opon rowerowych i motocyklowych oraz części rowerowych. Wciąż również ram rowerów dla niektórych marek. Niektórych bo część poprzenosiła produkcję np. do turcji czy bułgarii.
Nie rzucę linkami ale cały proces produkcyjny i sprawdzanie partii np. ram czy obręczy rowerowych jest b. ciekawa. Kross miał spory problem bo miał to w dupie i spadła sprzedaż po tym jak fascynaci rowerowi pokazywali
@diarrhoea: tak sobie właśnie próbuję przypomnieć, że albo na reddicie albo w ocenach do sprzedawanego produktu (albo właśnie screenshoty z tego na reddicie) pokazywali kupujący jak to w rzeczywistości wygląda.
dobrze że miało koła i kierę ( ͡° ͜ʖ ͡°)