Wpis z mikrobloga

Zauważyłem na aliexpress tak zwane "etui 360 stopni" (360 case) do smartfonów. I zastanawiam się, czy mają one sens.
Na papierze wygląda to dobrze, ale czy przypadkiem nie są one bezużyteczne? Normalne etui kryje narożniki i jeżeli jest nieco uniesione to podczas upadku na ekran uderzy o brzegi etui.
W tym etui 360 jak spadnie na przód, to ta powłoka uderzy w ekran, i go potencjalnie zniszczy.
No i właśnie zastanawiam się czy moja logika ma sens, czy jednak te etui faktycznie są lepsze od zwykłych.

Pierwszy przykład z brzegu: https://www.aliexpress.com/item/4001267191527.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.59456fe8LqPUvQ&algo_pvid=a9870f20-f434-413b-a406-3ea785009eaa&algo_expid=a9870f20-f434-413b-a406-3ea785009eaa-5&btsid=0b0a119a16168526472328188e1eb4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

#smartfon #telefony #android #ios
  • 5
@Gymski: Wypadki mimo wszystko się zdarzają, w szczególności gdy dzisiejsze telefony są takie olbrzymie. Lepiej jakieś etui mieć, nawet najprostsze. Ale tak jak myślałem, akurat to nie jest aż tak dobre jak mogło by się wydawać.
@Major303: ja stwierdziłem że po coś te ekrany ze szklanym gorylem robią żeby nie ładować wszystkiego do betonowej obudowy
jak człowiek ma życiowego pecha albo nieporadne rączki to i tak się rozpieprzy

natomiast jak widzę telefony znajomych w różnorakich pancernych etui ze zintegrowaną szybą lub folią ochronną to mi się jednocześnie chce śmiać i robi żal. Bo jak ta folia/szyba przylgnie do ekranu to nie dość że wygląda to jak gówno
@Major303: Używałem wszystkie telefony bez szkła ochronnego. Co prawda nigdy mi nie upadły, ale powstały mikro ryski na szybkach ekranu. W sumie to zauważyłem je dopiero jak wyczyściłem ekran chemią i zacząłem sprawdzać go przy świetle pod różnymi kątami.
Używałem też sporadycznie szkła ochronnego i jeśli telefon nie idzie na sprzedaż to moim zdaniem nie warto jest zakładać te pancerne etui i szkła.
Przyjemność z użytkowania jest słabsza, u mnie zawsze
@GrafikaUltraHaDe: Mam fabryczne szkło ochronne i jest dobrze założone. Tak się tylko zastanawiam nad jakimś dobrze wyglądającym etui które dobrze chroni. Wiadomo że zawsze ktoś powie "po prostu nie rzucaj telefonem", ale zawsze może ci losowo upaść. Lepiej mieć cokolwiek niż nic.