Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki, bo tu dyskusje o dużych liczbach się zaczęły, ale trzeba większość sprowadzić na ziemię. Jest to bardzo mało mało prawdopodobne, że kurs wystrzeli do 10K i więcej - nie mówię, że nie jest, ale nie róbcie sobie nadziei - przynajmniej krótkoterminowo.

Póki co shitadel ma kasę i na razie mają się dobrze:
1: wypuścili obligacje,
2: mają media w garści,
3: cały czas siedzą na cdprojekcie - chociaż wczoraj skrócili pozycję:https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/faces/start2OuterView.xhtml
Pamiętamy, jak Melvin skupował, jak głupi w styczniu, gdy dostał margin calll. Tweet Stanowskiego, powoli na chwilę przestawał być memem...

Jak połączymy wszystkie punkciki, to dzisiejszy ruch jest zw. z ruchem na opcjach call. Dużo opcji zostało napisanych dzisiaj. Jutro wygasają - ostatni piątek miesiąca.

Opcje są katalizatorem do ruchu ceny, ponieważ MM musi hedgować kontrakty, aby być neutralnym cenowo. Najwyższe opcje zostały rozpisane na $690. W styczniu były po $800.

I teraz podam ostatni przykład zw. z #rkt (może nie być adekwatny - wiadomo GME to inna historia, inne zmienne), ale dla porównania:
- najwyższe opcje call były rozpisane na +- $28 za kontrakt,
- w czasie sqkłizu cena sięgnęła $43. SI wynosił +- 28%,
- była ogłoszona specjalna dywidenda.

Take away:
- jutro jest szansa na gamma skłiz: możemy dojechać do $300 a możemy zjechać poniżej $100. Nikt tego nie wie, ale trend jest wzrostowy i wygląda na to, że jedziemy razem z wielorybem.
- jeżeli ma być MOASS, to droga do celu będzie długa i wyczerpująca, potrzeba mieszanki katalizatorów, ale nie zakładałbym 10K itp. W styczniu 1K było realne, dojechaliśmy do $500 zanim shitshow z robinhoodem zaczął się.

A na koniec, mój ulubiony mem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gme #gielda #gieldaus
źródło: comment_1616709567rrZTqcT9nUwQazKaBurHHm.jpg
  • 20
@bill-adamsonn: mowisz o tych obligacjach na jakies smieszne 600 mln $? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Imho porownanie do RKT zupelnie nietrafione, bo to taki sam "kapiszon" byl jak proba odciagniecia uwagi przez rozsiewanie fejk njusow o srebrze, itd. Pozyjemy-zobaczymy, albo ksiezyc, albo inwestycja dlugoterminowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do opcji zas - czy przypadkiem nie wygasaja one co tydzien? ( ͡º
źródło: comment_1616710260BAmMw71qTvQg749gSd3obh.jpg
@bill-adamsonn: plusik, bo piszesz z sensem, ale trochę chyba mamy inne zrozumienie czym może być MOASS - 1k w styczniu to byłby dopiero początek MOASSa.

RKT chyba w ogóle jest nieporównywalną sytuacją, bo to był klasyczny pump & dump, pewnie jakieś opcje kupna zahaczyli przy okazji łańcuszkiem, ale nie wiem, czy short interest miał tam jakiekolwiek znaczenie.
Co do opcji zas - czy przypadkiem nie wygasaja one co tydzien? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@vaxx: racja, ale najważniejsze wygasają w ost. piatek miesiąca. Porównasz sobie jutro wolumen i zmienność. Wiem RKT to nic w porównaniu do GME. Ale do czegoś trzeba się odnieść.
mało prawdopodobne, że kurs wystrzeli do 10K i więcej


@bill-adamsonn: zakłada to że ktokolwiek im za tyle sprzeda, albo sprzeda tych ktosiów na tyle dużo, że zwyczajnie będą mogli dalej bawić się w ciuciubabke.

2: mają media w garści,


Media powoli zaczynają mówić o gamestopie dobrze. Pamiętaj że media zostaną rozliczone jeśli jednak shitadel przegra.

1: wypuścili obligacje,


600mln to pierd w porównaniu do tego ile muszą płacić tak na prawdę
@bill-adamsonn: CEO IB sam powiedział że byliśmy o krok od złamania systemu a cena poszybowała bardzo noebezpiecznie wysoko. Teraz będą powoli walić młotkiem w palce bo ktoś w końcu musi to pokryć a od razu zabicie zakładnika przyniesie mały efekt. . Najlepsze jest to że nikt w to nie wierzy nawet część małp nie wierzy tak samo jak noe wierzyli w BTC i tak samo jak byli zaskoczeni ceną w styczniu.
o którym tweecie mówisz bo nie wiem.

"Gamestonk!"

Suma sumarum albo w górę albo w dół ale chyba wszycy będą zaskoczeni tak jak BTC.

@PLACEK_WYKOP: miejmy nadzieję. Nie mówię, że niemożliwe, ale mało prawdopodobne.
BTC zajęło to 10 lat. Długoterminowo, wyglada na to, że btc to inwestycja życia. Może GME też.
- SEC nie interweniuje - czytałem o jakiejs akcji jak wycofali akcje z giełdy i powiedzieli, ze każdą odkupują za tyle i tyle i był koniec - nie znajde już teraz. Ale np. daliby 1000$ na akcje i nara inwestorku


@Rabusek: nie pamiętasz może nazwy spółki?
Wydaje mi się że te całe FTD idzie tak głęboko że GME to tylko wierzchołek góry lodowej który jest ujściem z całego rynku forsy jak wentyl. MIchael Burry wspominał o ETFach i teraz pokazało się jakieś DD gdzie jest fajny dokument załączony. Z resztą ogólnie przewijał się temat że ETFy są notowane po większych wolumenach niż ich NAV. Jeszcze się okaże że duża ich ilość jest pusta jak kartony o które Hanka
@bill-adamsonn:

Najsmieszniejsze jest to ze 95% analiz to o kant dupy obic, Citadel ma niesamowite pomysly na zbijanie akcji.

AMC i GME to chyba najbardziej ryzykowne i szalone akcje jakie mialem i chyba bede mial.

Trzymam akcje od 44$ i zostal mi tylko HODL i liczenie na gruba kase.

Diamond hands FTW !
@Wynocha: Ma, Ciekawe jak długo bo w końcu będą musieli pokryć. Na ostarnim orzesłuchaniu kongresu ktoś powiedział że jeśli nikt nie widzi że Citadel upadnie to zaprzecza rzeczywistości. Tylko że pewnie na nich wymusi Cohen.