Wpis z mikrobloga

@zdalny_robol: Przypomniales mi jak w 2017r pochwalilem sie ze kupuje dom w uk. Ale pare osob sie zesralo w komentarzach, ze brexit, uk upada itp. No ogolnie ze jestem idiota ktory straci pieniadze, a oplaca sie tylko wynajmowac. A kupic za 2 lata jak ceny domow spadna. XD
Jeden to sie normalnie obrazil i strasznie agresywnie odpisywal, normalnie tak jak bym to za jego kase kupil.

Ciekawe co sie terazz
  • Odpowiedz
@zdalny_robol: obecnie kasy na rynku tyle ze wlasciwie wszystko rosnie , gielda , nieruchomoci bitkojny - no kazde gowno :) odkad wlasciwie nie ma kontroli nad podaza kasy,.,.,,,, pokrycia w pkb itp itd , - ciekawe kiedy #!$%@? to wszystko bo kiedys musi tylko czy za rok czy za 10
  • Odpowiedz
Myślałem, że kupię jakiś porządny terraced house za 350k blisko Londka Zdrój,


@zdalny_robol: Z mapki ktora podales wynika ze wiekszosc gmin osciennych ma srednia cene domow szeregowych znacznie ponizej 350K, wiec o co chodzi?
  • Odpowiedz
@zdalny_robol: Żeby dostać kredyt na 300k (reszta to jakiś wkład własny) musisz mieć z partnerką 33-36k funtów each. Jak ktoś ma więcej 20 lat i tyle nie zarabia to nie wiem po cholerę w ogóle być w okolicy Londynu long-term. Prawie każda praca zaraz po studiach tyle daje.

Ale prawda jest taka, że ja nie wiem gdzie Ty znajdujesz cokolwike w Londynie/przy Londynie w dobrej okolicy za mniej niż 600k
  • Odpowiedz
@zdalny_robol:
Tak szczerze, nie wolisz coś w Londynie, ale mieszkania (o ile dzieci nie masz)?
Wolałbym już chyba siedzieć w Polsce gdzieś w Warszawie albo Trójmieście niż z jakimiś brytyjskimi emerytami/rolnikami w pcimiu dolnym.

Pewnie jestem w innej sytuacji, ale kończę studia za 3 msc w i przeprowadzam się do Londynu (programista 52k). Nie widzę absolutnie żadnego sensu mieszkać w jakimś zone 3/4, a co dopiero tak daleko.
  • Odpowiedz
@italian15: ja nie widzę sensu siedzenia w Londynie i płacenia za wynajemu.
Dojazd będę miał <50 pociągiem, obecnie mieszkam w zone 4 i dojazd mam 45 minut.

Jak będziesz mieszkał w zone 1 czy 2 to znaczniej mniej zaoszczędzisz niż żyjąc z poza Londynem z dobrym dojazdem
  • Odpowiedz
Wolałbym już chyba siedzieć w Polsce gdzieś w Warszawie albo Trójmieście niż z jakimiś brytyjskimi emerytami/rolnikami w pcimiu dolnym.


@italian15: tez kiedys tak myslalem, a teraz mieszkam w Norwich czyli tak jak dokladnie napisales, emeryci, rolnicy i ponad 90% bialych. Miasto ma wszystko co jest potrzebne do wygodnego zycia + naprawde fajne nocne zycie.
Jesli mam ochote to za £5-10 funtow jade sobie do Londynu.
  • Odpowiedz
@zdalny_robol: Będę wynajmował 1 bed z dziewczyna na granicy zone 1 i zone 2 (jakieś 1200 funtów za msc, czyli 600 za osobe + bills).

Ile taki annual ticket będzie Cię kosztował? 300 za msc? 400? Widze, ze z St. Albans jest prawie 4k rocznie.
A ile Ty będziesz tam płacił za wynajem? No bo chyba nie 200 funtów za miesiąc na osobę, a wtedy wychodzisz tak naprawdę na 0, tracąc prawie godzinę dziennie (nie wiem czy te 50 min jest do London Bridge/Waterloo czy do Twojego biura), a ja jak patrzę mam 10-20 min pieszo.

@mielonkazdzika No ale może macie rację. Ja mam tylko lvl 21 here i czuję się trochę
  • Odpowiedz
@zdalny_robol:
No ale prawda jest taka, że flat też mógłbyś sobie kupić w zone 2 za mniej niż 400k i wtedy też spłacasz.
Moja dziewczyna jeszcze jest na studiach, a sam nie dostanę kredytu, ale planuję zakup, za parę lat, ale raczej też gdzieś bliżej.

Rozumiem, że chcesz dom, ale jak dla mnie to 2bed z salonem to już za dużo miejsca na dwóch, a co dopiero
  • Odpowiedz
pluję mi codziennie w twarz


@italian15: kekłem xD
Ciekawe ile h pracuje tygodniowo, bo jak 40h to złapał Pana Boga za nogi.

Raczej firmy nie będą tak zatrudniać masowo zdalnie ludzi. One lubią mieć "kontrolę" nad pracownikami, taki gostek co jest od razu pod ręką będzie bardziej cenniejszy niż taki zdalny pracownik, który pracuje nie
  • Odpowiedz
@zdalny_robol: Mówił, że tak 45h na tyg.

W sumie to moja firma pozwala mi do końca lipca pracować zdalnie i dopiero wtedy do biura (podobno mają za mało miejsc w biurze XD), ale powiedzieli mi "just in case, you cannot work from Poland" lol
  • Odpowiedz