Wpis z mikrobloga

Jaki telewizor wybrać z aktualnie obowiązującej oferty który ma posłużyć do netflixa, oglądania F1, gry na konsoli powiedzmy w okolicach 4 k?

Myślałem wcześniej nad Phillips z ambilith ale te dostępne w tej cenie mają tylko odświeżanie 50-60hz. Zastanawiam się czy nie lepsza opcją będzie Samsung z odświeżaniem 120 Hz.

Zależało mi na android TV ale te Samsungi i ich Smart (Tizen) też chyba się sprawdzają.

Jakieś pomysły ewentualnie propozycje?

#pytanie #pytaniedoeksperta #telewizory #telewizja #technologia
  • 11
@MiszaZRosji: pamiętaj, że najczęstszą granicą ludzkich możliwości jest odświeżanie ok. 200 Hz, a żeby obraz nie był męczacy dla oka to 70 Hz. Także lepiej kup sobie coś powyżej 60Hz, ale nie daj sie naciagc na 1000000 hz TV bo i tak tego juz nie zobaczysz. Samsung ma bardzo fajny smartTV, lepszy od LG, Sony chyba ma najfajniejsze matryce, Android TV fajne.... ale jesli nie miescisz sie w 4k przy phlipsie
@Miszcz_Joda
Zastanawiam się między tym:

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-65pus8535-android-tv-ambilight.bhtml

A tym

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65q70t-smart-tv-uhd-4k.bhtml?gclid=Cj0KCQjwo-aCBhC-ARIsAAkNQiuuax4vv0wSPo9DKZwh9Yi1t2Hn3Lsd_RDkZYFrHf3J9Ygfm5z4Lx4aAuZDEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

I nie wiem czy lepiej wybrać Samsunga z wyższym odświeżaniem czy philipsa z ambilight.
Do oglądania sportu niby te odswiezanie fajniejsze ale czy rzeczywiście będzie żywsze?
Nie miałem nigdy amulgiht i nie wiem czy to średni bajer czy coś co naprawdę zrobi robotę. Przy odświeżaniu 60hz w philipsie też chyba powinno być spoko oglądając F1 czy ligę mistrzów? Do tej pory miałem philipsa
@MiszaZRosji jak chcesz mieć ambilight to Phillips hue sprzedaje listwy ledowe na tył telewizora do samodzielnego montażu tylko uważaj żeby kupić te gradientowe a nie jednokolorowe
@alteron według mnie to pół środek i nie wiem czy to będzie działało tak jak telewizor z zamontowanym ambilight. Więc wydaje mi się że albo brać philipsa z tym albo szukać czegoś innego.