Wpis z mikrobloga

No Man’s Sky to najlepsza gra jaka wg mnie kiedykolwiek wyszła. A utwierdziłem się o tym po zawodzie jaki mnie spotkał w #cyberpunk2077 jak po przegraniu wielu tytułów AAA które są kopiami samych siebie.

Żadna inna gra nie daje graczowi takich możliwości eksploatacji nieskończonej ilości światów co NMS. Przy tym wszystkim możemy wybudować także nieskończoną ilość swoich baz czy farm które pozwolą nam zarabiać miliony jednostek dziennie. Przy tym trzeba wspomnieć ze zarabiać można tu na wszystkim i to nieograniczone kwoty. Jest to w dodatku gra multi, która nie ma żadnych ukrytych opłat czyli nie ma w grze żadnego sklepu który by umożliwiał zakup czegoś za prawdziwą kasę. Wszystko w tej grze jest na swoim miejscu. Wszystkie pacze wprowadzają coś nowego jak frachtowce czy statki obcych. Ogólnie polecam, wbiłem już 300h i ciagle ta gierka mi się nie nudzi.
#ps4 #gry #nomanssky #xbox
J.....i - No Man’s Sky to najlepsza gra jaka wg mnie kiedykolwiek wyszła. A utwierdzi...

źródło: comment_1616492763WwjVnNpEuw25rCzFsbn07K.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smartek: na PSie minimum było 50,70 zł, w 2018. Czyli jak ktoś wtedy kupił to już 2 lata gry miał zanim do GP trafiło. Choć dla nowych użytkowników to fajna sprawa, że jest w tej usłudze
  • Odpowiedz
@Smartek: @calka-rekurencyjna: napisze tylko tyle. Będą 3 rasy a wiec będziecie się uczyli 3 języków by się dogadać + czwarty język Atlasa. Będziecie właścicielami frachtowca gdzie wasz kapitan i nawigator będą dla was zarządzali niezliczoną flotą fregat które będą podróżować po całym wszechświecie zarabiając dla was hajsy. Możecie tez natrafiać na dziwne jajo z którego wyhodujecie statek obcych. Bazy podwodne (są planety zalane całościowo) nie są problemem. Grać
  • Odpowiedz
@calka-rekurencyjna: Za każdy skan dostajesz pieniądze. W zależności od rodzaju ulepszenia multinarzedzia. Ja dostaje np. 370 000 za skan tylko jednej większej zwierzyny. Oprócz tego dostajesz nanity za skany. Jest to waluta do kupowania ulepszeń jak i potem statku obcych. Skanujesz tez po to by szukac cennych złóż pod ziemią. Skanujesz by sprawdzić gdzie jest surowiec którego potrzebujesz. Oczywiście wraz z najnowsza aktualizacją zeskanowane zwierzęta możesz zabrać ze sobą w
  • Odpowiedz
@calka-rekurencyjna:

Ale w tym badaniu fauny i flory to jest cos wiecej niż tylko przycisk „badaj” i cos tam wyskakuje czy to jest bardziej przemyślane??

tak z ciekawości, chciałabyś minigierkę przy każdym stworze i roślinie których jest dziesiątki na jednej planecie?

@Janusz_z_Rivii: nie grałem już jakiś czas, skończyłem jakiś czas potem jak dodali te chodzące roboty i żywe statki. Jak tam jest z budowaniem kilku baz na jednej
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: Kiedyś tak było. Ja mam najwiecej chyba 6 baz na jednej planecie. Nie wiem jaki jest limit. Ale ogólnie to mam chyba z 50 baz w całym wszechświecie na 2 galaktykach XD kilku graczy na planecie? Ja widziałem kilkudziesięciu na lokalizacjsch gdzie np farmi się statki obcych XD
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: a jak to wygląda na jednej planecie dla kilku graczy? Bo jak grałem ze znajomym to miałem wrażenie że różnie właśnie. A kiedy poleciałem dalej cisnąć fabułę czy tam robiąc ten żywy statek, to natrafiłem na całkiem tłoczną planetę gdzie roiło się od baz różnych graczy i sam już nie wiem jak to jest
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: mi się marzyła spokojna hacienda escobar nad morzem tropikalnym gdzieś na klifie a wnętrze przypominające to z Resident Evil ale na marzeniach się skończyło bo znalazłem już dobrą miejscówkę ale nie wiedziałem za co się w końcu zabrać, uznałem że nie mam wyobraźni przestrzennej żeby to ładnie ogarnąć i skończyłem grać XD
A części do tego żywego statku skąd się ogarnia? Bo zauważyłem, że normalne nie pasują
Amenotejiikara - @JanuszzRivii: mi się marzyła spokojna hacienda escobar nad morzem t...

źródło: comment_1616495887qrQ0qJJejakdItBsLVaxuv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: Normalnie:) żeby wybudować bazę musisz postawić komputer bazy. On sprawdza ci w bazie kartografii międzygalaktycznej czy to miejsce nie jest przez nikogo już zajęte. Jak nie to zajmuje dla ciebie sporą polać ziemi na wyłączność pod twoją bazę. Kwestia zrozumienia mechaniki
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: wiem że nie da rady zrobić żeby tak to wyglądało, ale chodziło ogólnie o zamysł, że takie schody i układ pomieszczenia. No nic może kiedyś jeszcze się do tego zabiorę, planuje w jakiejś tam przyszłości przesiąść się z monitora 16:9 na 21:9, a w takiej rozdzielczości to dopiero robi wrażenie
Amenotejiikara - @JanuszzRivii: wiem że nie da rady zrobić żeby tak to wyglądało, ale...
  • Odpowiedz
@calka-rekurencyjna: myślę że więcej na ten temat wypowie się kolega @Janusz_z_Rivii bo on aktualnie gra. Ale z tego co pamiętam to jest sens, bo można zarabiać w ten sposób, poznaje się zwyczaje zwierzaków i chyba co jedzą a co za tym idzie można je oswoić, z roślin dowiadujesz się jakie ma minerały, a teraz jak wprowadzono właśnie te rozwinięte oswajanie zwierzaków to pewnie badania mają jeszcze więcej sensu
  • Odpowiedz