Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam serdecznie.
Mam taki problem. Od niedawna pracuje w nowej pracy i zaproponowano mi zaszczepianie się na covid-19. Podano numer pod który mam się umówić na wizytę. Dzisiaj zadzwoniłem i okazało się że tą szczepionką ma być AstraZeneca. Szczerze po ostatnich doniesieniach medialnych nie chciałem być nią szczepiony. Liczyłem na to że będzie to szczepionką Pfizera lub Moderny. Żałuje że w ogóle chciałem się szczepić. Jutro zadzwonię i powiem że przemyślałem to wszystko i że nie chciałbym być tą szczepionką być szczepiony. Pracodawca nie miał wpływu na to jaka szczepionka będzie i w jakim miejscu. Najwyżej się zaszczepię za parę miesięcy. Co o tym myślicie? Czy ktoś z was był szczepiony tą szczepionką od AstraZeneci?
#pytanie #koronawirus #szczepienia #ministerstwozdrowia #medycyna #covid19 #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6058fbd56d729d000bc87711
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
większość znajomych była tym szczepiona, większość z nich miała gorączkę przez dobę po szczepieniu, a potem wszystko ok. Ja bym brał jak dają. Swoją drogą nie ma pewności, czy za te parę miesięcy znów nie zaoferują Ci astry xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja byłem, wieczorem mnie złapało, cały kolejny dzień gorączka + objawy grypy, drugiego zaczęło puszczać ale koleżanka z pracy to miała tak silną gorączkę że zaczęła majaczyć (przynajmniej tak twierdziła). Ale fakt faktem, jest dużo starsza (co najmniej 45) i ma w rodzinie masę osób które łatwo chorują więc predyspozycje genetyczne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Generalnie póki co Pfizera i Modernę dają osobom starszym i pracownikom sluzby zdrowia. Trudniej się na to załapać całej reszcie.
Ja nie byłam szczepiona, moja mama tak (wiek ok. 60 lat). Miała jeden dzień gorączkę i bóle mięśni. Ze szkoły, w której pracuje, większość osob miała objawy grypopodobne 1-2 dni. Tylko dwie osoby nie miało żadnych objawów. Parę osób męczyło się dłuzej. Nikt nie był hospitalizowany.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Słuchałem ostatniego "Raport o stanie świata" taki podcast "Paweł Walewski o szczepionce AstraZeneca" polecam.

Dodam jeszcze, że będąc młodym zdrowym człowiekiem masz jeszcze mniejsze szanse na jakiekolwiek powikłania po szczepionce. A nawet będąc starcem to prawdopodobieństwo jest na poziomie trafienia w lotka(tak wiem, było więcej przypadków niż 1 na 14 milionów ale to są tego rzędu prawdopodobieństwa).

Do tego porównaj sobie następstwa Covidu które są dużo częstsze. I sam fakt
  • Odpowiedz
Co o tym myślicie? Czy ktoś z was był szczepiony tą szczepionką od AstraZeneci?


@AnonimoweMirkoWyznania: Ja mam w rodzinie 3 osoby, które zaszczepione były tą szczepionką. Jedna osoba totalnie nie miała żadnych powikłań, dwie miały jedynie przez dwa dni niewielką gorączkę i ból w okolicach miejsca szczepienia.

Moim zdaniem lepiej brać teraz szczepionkę niż czekać na nie wiadomo co. Zawsze to szybciej będziesz mógł wyjechać zagranicę itd.
  • Odpowiedz