Wpis z mikrobloga

Mireczki ma ktoś może Renault z silnikiem 1.5dci najlepiej z automatem EDC? Szukam Megane 4 i widzę, że benzyna 1.2 jest poza planowanym budżetem i chyba będę musiał wybrać tego diesla. Interesuje mnie kwestia awaryjnosci, kultury pracy, hałasu w kabinie itd.
#motoryzacja #megane #renault #samochody #auto
  • 10
  • Odpowiedz
@321_654: Megane IV z 1.5dCi jest w porządku. Skrzynie EDC na początku sprawiały problemy ale nie pamiętam w których konfiguracjach, najprościej zerknąć do książki serwisowej czy są wpisy.
Co do kultury pracy, hałasu się nie wypowiem.
  • Odpowiedz
@bigger: w Clio II/Megane II to było zło i niedobro. Od Megane III wzwyż 1.5 dCi nie ma już problemu ani z panewkami, ani z wtryskami.
  • Odpowiedz
  • 0
@33_N aut z tymi silnikami mysle ze mailem w setkach. Tak właśnie do 2012. Z nowszymi nie mailem za dużo do czynienia to się nie wypowiem. Wciąż są kijowe , podatne na awarie, bardzo wrażliwe na jakość paliwa i zaniedbania serwisowe. Nie jest aż tak kijowo jak piwrwsze clio czy meganki czy sceniki ale to wciąż wybór jak między kiłą a rzeżączka. Proszenie się o kłopoty o tyle.

Zresztą z moich
  • Odpowiedz
  • 0
@321_654 mam megane 3 z takim silnikiem i skrzynia. Teraz ma 160kkm, przejechałem nim 50kkm. Z awarii pęknięta tylna sprężyna, reszta eksploatacja.
  • Odpowiedz
  • 1
@bigger taaak, nie miałeś do czynienie, ale wiesz, że są kiepskie. Akurat po 2012 to bardzo dobre silniki. No i 2,0dci i 1,6dci też kiepskie, bo w nazwie mają dci?
  • Odpowiedz
  • 1
@bigger "Zresztą z moich prywatnych obserwacji nic co ma Dci w nazwie nie nadaje się do długiej i bezproblemowej eksploatacji."
Chyba Ty masz jakieś problemy w formułowaniem myśli.
  • Odpowiedz