Wpis z mikrobloga

@regal20: Nie wiem co masz na myśli dobry i do czego porównujesz. Jest moim zdaniem beznadziejny, dobry parmezan czuć w potrawie i smakowo i zapachowo. Grana Padano jest wyznacznikiem i do niego porównuję, bo jadłem sporo razy i ten jest perfekt, ale minimum 150ł za 1kg, szukam jakiegoś zamiennika który by się zbliżył do 100zł za 1kg. Chyba, że w biedrze się pojawia jakiś inny którego nie jdałem.
@Luks_x: w biedrze masz w kostce tani parmezan i masz droższy w płatkach, ten drugi jest wyższej jakości ale dużo droższy, nie mam porównania jadłem tylko te z biedry, mnie zadowala ten tani w kostce, nadaje się idealnie do chipsów serowych
@Luks_x: lepiej późno niż wcale ale kiedyś widziałem ten wpis jak badałem podobny temat (google wysoko pozycjonuje), a ostatnio trafiłem przypadkiem na taki https://allegro.pl/oferta/ser-szlachetny-twardy-b-duza-kostka-2kg-cena-hit-12041994824?fromVariant=12042020890 (Ser Manufaktura Serowara Szlachetny 2 kg 1kg chyba są tez mniejsze porcje). Dotarł dzisiaj, gorąco polecam. Jedyne czego nie ma z parmezanu, to nazwy xD 60zł /kg ~ -> 6zł/100g, w biedrze chyba 2x tyle, w stokrotce po 15zł. ¯\(ツ)/¯