Wpis z mikrobloga

@deliryk: prawda to ze honorowi maja problemy po zaprzestaniu oddawania krwii? ktos mi kiedys takie bajki chcial sprzedac. pomyslalem ze kozystajac z okazji i zaczerpne informacji u zrodla....
@rea9: Zdecydowanie legenda. Jeden z mitów, który nie ma przełożenia w rzeczywistości. Nadprodukcja krwi czy zwiększone ciśnienie nie jest prawdziwe, nikt od oddawania krwi się nie uzależnia, a życie po okresie donacji jest takie samo jak wcześniej. Prostym przykładem jest skaleczenie. W momencie gdy się skaleczysz i płynie krew z rany Twój organizm ją traci, więc musi wyprodukować nową (jak w przypadku donacji). To po kilku zranieniach ciało będzie produkowało więcej
@BarylkaKrwi: siema mam dwa pytanak i w sumei moze wiecei
, czy mozna oddac krew kiedy dzien po ma sie operacje nogi ?
czy jak bym poszedl oddac krew np 2 dni przed upkynieciem 2 miesiecy od ostenitje donacji to im wysokczy w sustemi i mnie pogonia czy na luzie?
@mateja888: 2. Wszystko zależy od lekarza kwalifikującego. Na ten moment zapasy krwi są na tyle wystarczające że raczej na pewno nie dopuszcza Cię przed terminem do donacji.
1. Na pewno możesz oddać jeden dzień przed operacją o ile żadne leki nie zostały ci podane przed nią. Po operacji 6 miesięcy bana, oczywiście konsultowany z lekarzem z rckik