Wpis z mikrobloga

@appmstt: zależy co chcesz mieć- spiżarnię, czy graciarnię. Jeśli spiżarnię, to na podłogę daj cieniej styropianu i nie dawaj ogrzewania. Jeśli graciarnię, to tak jak piszą inni.
Pomieszkuję w domu, gdzie spiżarnia jest pod schodami i jest super. Spełnia swoje zadanie- jest chłodniej niż w pozostałej części domu, nie ma dużych wahań temperatury, światło słoneczne tam nie dociera i dzięki temu spożywka może długo poleżeć.
@appmstt: kurcze, dopiero spojrzałem na rzut... Spiżarnia sąsiaduje z kotłownia i na tej ścianie jest komin... Czym planujesz ogrzewać? Bo, np. kocioł na pellet daje w komin spaliny o temperaturze około 150 stopni, więc ta ściana będzie ciepła. Czyli będzie problem z trzymaniem tam, w sezonie grzewczym, spożywki.
@appmstt: schylanie się jest trochę niewygodne,ale gdzieś trzeba trzymać rzeczy tak jak osoby wyżej napisały zwróc uwagę na ogrzewanie tego pomieszczenia u mnie zepsuło się parę dżemów truskawkowych od temperatury
@appmstt: jeśli nie będzie komina, to zrób tak jak napisałem- na chudziaka daj o połowę mniej styropianu niż w części mieszkalnej, nie montuj tam żadnego ogrzewania, a na podłogę połóż najtańszy gres. Szerokość spiżarni jest 1 metr i pod spocznikiem rozchodzi się na 2 metry. Super sprawa. Nawet w środku lata jest tam chłodno.