Wpis z mikrobloga

Moze to i dobrze ze Opium PH zszedl ze sceny z zachowaniem swojego wyjatkowego charakteru i calkiem znosnych parametrow nie padajac ofiara seryjnego reformulatora ale z drugiej strony kto jak nie łby z L’Oréal odwazylby sie wypuscic letniego flankera meskiego Opium, a jakos caly czas mnie nachodza mysli "czy to by sie moglo udac?" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Btw - testowal ktos Montale Oud Tobacco? W sumie to nie wiadomo za bardzo czego sie spodziewac, a biezace ceny sa mocno niemontalowskie i chyba dlatego na tagu cisza
()

#przemysleniazdupy
#perfumy
  • 21
@Greiz: nie zgodze sie, jeden z nielicznych przypadkow kiedy moglem obiektywnie poznac parametry swoich perfum - rodzice mnie odwiedzili jesienia i ojciec sie psiknal moim edt (w miare swiezy bc), wyszli na zakupy i wrocili na chwile po ok. 3-4h i moment po wejsciu wyraznie poczulem Opium z odleglosci ponad 1m, moze nie projektowal jak uran od Jurka ale wg mnie bylo akurat pomiedzy mocno a subtelnie (wg mnie na +)
@CheapiesLover: Samonakręcające się plotki jak na razie, EDP zawsze było bardzo trudno dostępne a nie zdziwię się, jak i EDT za pół roku wróci jak benki i gucci za pół ceny i będzie wykop fejs tutejszych biznesmenów.
L'Oreal rzekomo mocno się przebudowuje aktualnie, więc możliwe są braki wszystkiego a pamiętam, że 6-7 lat temu Opium dochodziło do 400 zł i nikt go wtedy nie wycofywał ¯_(ツ)_/¯
@dyniel: chcialem od razu pisac ale odlozylem telefon i strzelilem na lewa i prawa reke
W edp latwo wyczuc wszystkie nuty (porzeczke i pieprz w otwarciu, wanilie w drydownie, anyz caly czas w tle), calosc gestsza, kompozycja raczej na korzysc edp
Edt bardziej "przejrzyste", ciezko mi wylowic pojedyncze nuty, da sie wylapac wspominany czasem "90s vibe"
Krotki opis z perspektywy niedoswiadczonego wachacza, a zadanie tym trudniejsze, ze zapachy maja wiekszosc wspolnych
@Warzywo: usiadlem nad googlem i nie moge znalezc tego wpisu w faq
Znalazlem wpis z archiwum basenotes z 2013 i tam jest wspomniane wlasnie o info na yslbeautyus, mozliwe, ze przeczytalem o tym i ubzduralo mi sie, ze sam na cos podobnego trafilem - przyznaje, moze dalem sie nakrecic ale jest to pewna wskazowka, ze jednak wtedy faktycznie przerwano produkcje, tu bloger pisze, ze ostatni okres dostepnosci to rzekomo powrot z
@CheapiesLover: No bo na razie nie sposób tego zweryfikować, acz raz, że to jakiś losowy blog a to, że rzekomo nie produkowali EDT przez ileś lat wydaje mi się bzdurą. Dwa, Fragra się nakręca, ale o ile tam siedzą różni ludzie, to bezpiecznie założyć, że statystycznie nie mają pojęcia o czym piszą. Trzy, w dyskontowych perfumeriach cena wzrosła, ale trzeba pamiętać, że jednak jest covid i różnie bywa z łańcuchami produkcji
@Warzywo: sam mam niewielki zapas wiec jestem spokojny i jedyne co staram sie przekazac, to ze gdyby ktos sie zastanawial ostatnio nad kupnem Opium PH i trafilby oferte na poziomie tych sprzed roku albo chociaz mial okazje dobrac sobie do paczki nawet najmniejsza odlewke edt za =< 2zl/ml, a bardzo nieszczesliwie akurat to faktycznie mialby byc koniec produkcji to bylaby szkoda go nigdy nie poznac albo musiec placic jakies chore pieniadze
@CheapiesLover: Niezależnie od tego, czy produkują, czy nie (inna sprawa, że wydaje mi się, że perfumy to nie bateryjki i danego zapachu nie klepie się cały rok 24/7), to te dwie-trzy stówy za EDT to i tak jest uczciwa cena w stosunku do jakości a że było taniej, to cóż.
Natomiast jeszcze trochę i zaraz jakiś obrotny zaś całą paletę kupi, xD
@Warzywo: non stop tasmowo na pewno nie ale wzrost cen postepuje od wrzesnia (wczesniej blednie napisalem, ze od roku), wiec podejrzanie dlugi okres braku dobrych ofert
Gdyby info bylo pewne, to taka paleta za 5 lat pewnie podwoilaby wartosc
Jest tak wiele wysoko wycenianych ciekawych zapachow, ze Opium PH edt stanowi bardzo przyjemna odmiane