Wpis z mikrobloga

Zrodził mi się w głowie pomysł na tripa po północnych Niemczech i Szczecinie. Mniej więcej chciałbym w Ok. Tydzień ogarnąć trasę WAW- Brema- Hamburg - Lubeka - Rostock - Szczecin - WAW. Czy ktoś coś podobnego przerabiał, jak rozłożyć dni pobytu? Na Hamburg napewno najdłużej reszta to myśle ze w dzień się wyrobie. Będę wdzięczny za dobre rady. #niemcy #podroze #hamburg #szczecin #podrozujzwykopem
  • 26
@badzyniak: Jeśli interesuje cię jedynie krótki spacer po starym mieści i parę zdjęć, to jak najbardziej obskoczysz te dwa miasta w jeden dzień, one są kompaktowe. Jeśli chodzi o noclegi, to lepiej unikać okolic dworców, bo to zazwyczaj meliny i burdele. Osobiście szukałbym jakichś moteli dalej od centrum
@DerMirker: Mireczku, a coś ciekawego tam jest prócz starówki w tych dwóch miastach? Bo mi właśnie głównie chodzi o stare miasto, architekturę coś zjeść lokalnego, kupić lokalne piwka i dalej w drogę.
@badzyniak: W Lubece byłem tylko w starym mieście, jest urocze, typowo hanzeatyckie. W Rostoku nie byłem, ale on jest zbliżony wielkościowo, więc pewnie podobnie. Jeśli masz auto, to podjedź sobie jeszcze w okolice portów, tam może też być ładnie. Wszystkie swoje potrzeby turystyczne zaspokoisz w centrum historycznym
@badzyniak: Szczecin możesz rozłożyć na dwa dni, albo oblecieć jedynie centrum miasta w jeden dzień. Polecałabym zobaczyć w Szczecinie Wały Chrobrego, Zamek, Filharmonię, Podzamcze, Centrum Dialogu Przełomy, Muzeum Techniki i Komunikacji, katedrę, koniecznie zajść na Błonia bo tam teraz fioletowy dywan krokusów zaczyna rozkwitać i jest cudnie, dobry pomysł to także spacer na Syrenie Stawy lub Goplanę, przyjemna trasa. W centrum miasta warto pochodzić po prostu po ulicach i pooglądać kamienice,
A gdzie polecasz nocować żeby było w miarę bezpiecznie


@badzyniak: po prostu w jakichś wiekszych hotelach, w miarę blisko od centrum. Spaliśmy z różową w Park Hotel am Berliner Tor. Najwyższa półka to nie była, ale było ok.