Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego auta do 30 000zł benzyna. Rozważam rożne marki, ale coraz bardziej podoba mi się Opel Insignia rocznik 2009-2011 1.6T 180KM w wersji liftback albo kombi. Jednakże czytam wiele opinii, że Insignia to auto "upierdliwe", tzn. psują się albo niepoprawnie działają trudne do naprawy elementy elektroniki. Uprzedzam, że nie przeszkadza mi spalona żarówka albo jakas nie działająca funkcja, byleby auto nadal jechało. Nie wiem czego się spodziewać po zakupie.
Pytanie do posiadaczy takiej Insignii czy faktycznie doświadczyliście takich usterek?
I pytanie drugie, czy dobrym pomysłem odrazu po zakupie jest wymiana rozrządu? Filtry, olej na pewno odrazu wymienię.
Pozdrawiam
#insignia #opel #motoryzacja #samochody
  • 18
@osiemexit A może Laguna 3 w 2.0T?

Pamiętam, że jak szukałem auta 2 lata temu, to też myślałem o takiej insignii, ale było ich niezbyt dużo i takie średnie były opinie.
@osiemexit: znajomy ma i ciągle coś się dzieje. Elektronika to nie spalona żarówka, a czujniki, moduły, rzeczy upierdliwe w diagnozie. Ogólnie konstrukcyjnie auto jest zbudowane tak sobie, poza wyglądem i jazdą po autostradzie niewiele oferuje. W dodatku waży prawie 2 tony, możesz się domyśleć jak to przekłada się na jazdę po mieście
@osiemexit: Rozrząd to standard jeśli nie masz faktury z ASO za ostatnia wymianę w każdym aucie.
Z usterek elektronicznych nie doświadczyłem ani jednej, znajomy tez ma i tez ani jednej usterki. Kilka osób z bliższego lub dalszego otoczenia tez nic takiego nie uświadczyli. Jeśli już słyszałem takie opinie to od ludzi którzy albo serwisują te auta u debili albo sprowadzili igle z zagranicy.
Spodziewaj się ciężkiego auta które zdecydowanie w słabszych
@bidzej Twój komentarz to gunwo. W niczym mi to nie pomogło, żadnych konkretów. Masz jakieś doświadczenie z tym autem? Jeździłeś? Naprawiałeś? Zapewne nie, ale z góry wiesz że to gówno.
@niewiemjakiwybrac: Tandetne plastiki, ciezkie auto no i jak to opel jezdzi jak kubel na smieci na kolkach.
Ale jesli nie interesuja Cie doznania z jazdy to Insignia jest stosunkowo bezpiecznym wyborem, choc wydajac 30tys to podejrzewam ze chcialbys zeby sie jezdzilo tym przyjemnie
Twój komentarz to gunwo.


@osiemexit: poszukaj opinii w internecine, od biedy nawet na mikroblogu - bo nie tylko ja pisałem na ten temat już wiele razy.

Masz jakieś doświadczenie z tym autem? Jeździłeś? Naprawiałeś?


tak. 2.0CDTi biturbo z 2015 roku. Gunwo, gunwo i jeszcze raz gunwo. Ciężkie i wielkie na zewnątrz, ciasne w środku, kiepsko wykonane, z beznadziejnie działającymi systemami (nawet czujniki parkowania udało im się #!$%@?ć, nie wspominając o elektryce
@grzesiu_id chce porządne auto, w które zapakuje rodzinę i jadę na wakacje. Wpadam na autostrade i jadę komfortowo. Póki co zastanawiam się nad Insignia albo BMW E90 ale o BMW też już się naczytałem, że wtryski się zepsują, że łańcuch się rozciąga i mnóstwo innych rzeczy z silnikiem. Chyba najlepiej będzie przestać czytać opinie w internecie :D
@niekonwencjonal: to akurat mojego ojca, ja mam diesla, przebiegu zrobił gdzieś z 80k na gazie, kupował je przy przebiegu bodaj 37 i w tym samym tygodniu gaz zakładał więc te 80k na gazie tylko praktycznie. Gazu pali gdzieś 10-12 litrów, tylko tam trzeba znaleźć jakiś naprawdę dobry i polecany warsztat do instalacji gazu, on z samej instalacji był zadowolony ale jakoś do dupy kompletnie mu to poustawiali i w końcu gdzieś
@andrzej02: pompa wysokiego ciśnienia, puszcza olej, trzeba sprawdzić czy jest sucha, do tego na pewno ten filtr smoka pompy oleju. To są dwie rzeczy, które jeśli nie były wymieniane to pewnie musisz się liczyć z ich kosztem. Wiadomo standard dwumasa i sprzęgło trzeba sprawdzić jak to w dieslu. Poza tym doradzam sprawdzić szczelność klimy bo chłodniczka jest tak z dupy umiejscowiona że praktycznie cały czas dostaje kamieniami. Ja już pompę musiałem