Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Drogie Mirki, szukam auta, poniżej są rzeczy must have.
- 4x4
- podgrzewane przednie siedzenia
- automat
- 200KM +
- rok produkcji min. 2006

Cena 30-40k. Wolałbym raczej SUVy, ale lubię też fajne sedany(IS250)
Myślałem nad Audi Q7, BMW X5, X3, VW Touareg, Grand Cherokee, Mercedes ML, Lexus RX.
Rozumiem, że takie auta mogą palić(ofc 18l to jednak przesada) i się z tym godzę, ale fajnie jakby serwis nie był jakiś kosmicznie drogi, albo żeby chociaż się nie #!$%@?ło co chwilę xD

Kompletnie nie wiem w czym szukać bo zawsze lubiłem sedany, a teraz chcę spróbować czegoś większego.

#motoryzacja #samochody
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@teraz-bitu: no właśnie słyszałem o tej Q7, że koszty naprawy są bardzo duże.
Nie myślałem o budżetach, myślę że 1/4 ceny auta, będzie git, nie chciałbym, żeby naprawy przekraczały koszty kupna bo to trochę mija się z celem. No i wiadomo, wolałbym jeździć, niż żeby stał, muszę jakoś do pracy dojeżdżać xD
@Topinambur97:
Jeżeli myślisz o X5 to nastaw się że 3 litrowy diesel będzie palił około 10 litrów, do tego wysoki koszt opon z uwagi na wielkie koła, do silnika wchodzi 8 litrów oleju więc serwis olejowy tani nie jest, naprawa skrzyni automatycznej potrafi kosztować kilka tysięcy złotych, pierdoły typu koło pasowe to też jakieś ponad tysiąc złotych. Przerabiałem temat, ogólnie X5 jest dla ludzi mających zawsze wolną gotówkę do wydania.( ͡
@Topinambur97: ogólnie to miałem generację wcześniejszą niż cię interesuje( E53 rocznik 2005) ale 3.0 silniki diesla w BMW są na wysokim poziomie, napęd i zawieszenie też dają radę. Wpakowałem w ten samochód tysiące złotych a i tak go uwielbiałem( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko ja kupiłem z przebiegiem 350 tysięcy km