Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Runo1297: ale ja go nie zmieniam, po to zlałem że była świeża turbina #!$%@? i po wymianie chciałem jeszcze sprawdzić stan smoka tylko oczywiście pomyślałem o tym na następny dzień :D dodam tylko że na poprzednim oleju było zrobione może z 1000km, turbina padła prawdopodobnie przez #!$%@? katalizator. Pokrywę zaworów ściągałem, było czyściutko, kompresja mierzona, równa na wszystkich garach, zaraz zrzucę miskę ale olej był zmieniany regularnie więc nie spodziewam się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RRybak: no a po jakim przebiegu twoim zdaniem powinien normalnie szczernieć? Bo to już któryś raz jak spuszczam świeży olej (no tylko zazwyczaj miał przynajmniej te paręset kilometrów) i zawsze w dieslu jest czerń. To znaczy że inhibitory działają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RRybak: nie nie, na, palcu jest "normalny", przejrzysty, bez żadnego smalcu :D pytałem nieironicznie, bo może masz jakieś swoje doświadczenia. Wiadomo, coś w silniku zawsze zostanie żeby zabarwić tak swoją drogą, a olej powinien ten syf asymilować w końcu.
@nochybaniebardzo: teraz nie zobaczę, ale moim zdaniem płukanka nie zaszkodzi, szczególnie jeśli kupujemy używane auto. Ale sama płukanka zwiąże tylko lepiej to co jest już w oleju, najlepiej zrzucić michę bo
@Odczuwam_Dysonans: Stary olej brudzi nowy olej.

Kiedyś zrobiłem taki eksperyment że wziąłem trochę nowego oleju do przezroczystego kubka i wlałem do niego niewielką ilość starego oleju (na oko mniej niż 1/20 ilości świeżego).
Nawet mała ilość starego oleju wystarczyła żeby zabarwić ten nowy na czarno.

I myślę że to tak działa.
Spuszczając olej przez otwór w misce i wymieniając filtr i tak zostaje ładnych kilkaset mililitrów oleju w różnych zakamarkach, który
@hellfirehe: pewnie że zostaje, przede wszystkim właśnie w misce - co do tego barwienia płynów, to pamiętam jak dawno temu w jednym samochodzie odessałem ze zbiorniczka od wspomagania ATFa i dolałem nowego. To gęsty specyfik, więc dopiero po chwili z pompy poleciała do góry taka jakby stróżka czarnego płynu, po czym wyglądało to jak mały grzybek atomowy jak rozpierzchła się na boki i zabarwiła ten świeży płyn który w moment stał