Wpis z mikrobloga

  • 29
179350 - 500 = 178850
Data donacji - 11.03.2021
Rodzaj donacji - płytki krwi
Miejsce donacji - RCKiK Łódź
Grupa krwi - A Rh+
Prywatny licznik - 5450 ml

Dzisiaj pierwszy raz zdecydowałem się oddać coś innego niż krew pełną. Czy mógłby mi ktoś napisać dlaczego niektórzy wpisują donację płytek z osoczem a jak zapytałem o taką formę donacji to otrzymałem informację, że albo płytki albo osocze? To kwestia braku jakieś maszyny w moim RCKIK czy osobne zasady? Poza tym czy dobrze rozumiem, że jak mam wpisane 300ml płytek to przeliczam jako 500ml pełnej krwi?
#barylkakrwi #krwiodawstwo

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
whitewolfik - 179350 - 500 = 178850
Data donacji - 11.03.2021
Rodzaj donacji - płytki...

źródło: comment_1615487489YvoL61ysxy1WbMtUWNg1Rf.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@whitewolfik: Hej herosie.
Różne rodzaje donacji uzależnione są od sprzętu jaki jest używany. Akurat ten Amicus nastawiony jest na same płytki więc przelicznik 500ml K.P. jak najbardziej prawidłowy. Częściej jednak separatory mają możliwość poboru obu składników krwi podczas jednej wizyty stąd różnice we wpisach pochodzących Z różnych stron kraju.
@whitewolfik jak masz wystarczająco dużo płytek - ostatnio zmienili próg na 380) dla mnie nie do spełnienia) - to możesz oddać podwójną ilość płytków. Donacja trwa po prostu ze dwa razy dłużej (u mnie zwykle 90 min), pobierane z jednej maszyny, za jednym razem. No i w przeliczeniu to 1000 ml.