Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #motoryzacja

Pytanie do osób prowadzących warsztaty, skąd wy kupujecie wszelakie śrubki, nakrętki, gdzie trzeba dać nowe bo stare się rozwalają...

Nigdy nie mam i muszę kombinować, myślałem że w jakiś marketach typu castorama itd, nie ma nic co się nada do samochodu.
Wchodze na allegro. Też nie ma nic, tylko do kół sprzedają.

Chciałbym taki zestaw, skrzyneczkę gdzie są wszystkie. Wszalkie torxy, oczkowe, wszystkie rozmiary jakie istnieją, a nie żeby przykręcić termostat np musiałem wykręcić z obudowy pokrywy zaworów bo mi jedna spadła, a do obudowy zaworów jakaś od roweru górskiego która i tak jest za długa, teraz zderzak ściągałem to wiadomo że połowa do śmietnika i tez nie mam na co znowu przykręcić...

Gdzie można kupić wszystkie śruby jakie istnieją jako zestaw ? gdzie jak coś robie i potrzebuję akurat jakiejś to sobie ją biorę.
  • 18
  • Odpowiedz
@r5678: każda śrubka ma swój numer - polecam intercars (e katalog) romix (spinki) regplast ( wszystko) to wygląda tak , że wiem co będę robił i zamawiam w hurtowni śrubki do tego i tego + podkładkę miedzianą jak np. wymieniam olej
w grupie VAG bardzo dużo śrubek kupowałem w ASO bo były tanie
  • Odpowiedz
Wchodze na allegro. Też nie ma nic, tylko do kół sprzedają.


@r5678: Ja kupuję na Allegro - zazwyczaj wszystko można kupić, również drobnozwojne, 10.9/12.9, łby jakie tylko potrzebujesz, kołnierze, pasowania.

Tylko oczywiście po rozmiarach to dostaniesz a nie po opisie typu "Śruba wahacza do Skody".
  • Odpowiedz
@hellfirehe: Tak, tylko trzeba wiedzieć jakie się chce, a na żadnej nie jest nic napisane. Plus do każdej cześci szukać i kupować to tak jak pisać stronę internetową w notatniku, da się..

Liczyłem na jakiś zestaw uniwersalny, wielka skrzynia wszelakich rozmiarów torxsów i różnych długości czy rodzajów, bo masz np torx dziurkowy, torx nasadkowy czy hybryda że wchodzi ci torx np 20, ale możesz też oczkowym szczęsciokątem, złapać, takie najlepsze
  • Odpowiedz
Liczyłem na jakiś zestaw uniwersalny, wielka skrzynia wszelakich rozmiarów torxsów i różnych długości czy rodzajów


@r5678:
Raczej nie potrzebujesz różnych dziwnych łbów, bo nic się nie stanie jak przykręcisz łeb z imbusem w miejsce łba z torxem. W większości przypadków bez problemu nawet nada się sześciokątny.

Z kolei jak zależy Ci żeby wyglądało jak oryginał to i tak potrzebujesz najczęściej oryginalną śrubkę, bo każda kupna może się okazać że jest z trochę innej normy DIN więc i tak będzie widać że jest "nie
  • Odpowiedz
@hellfirehe: No właśnie fabryczne są kiepskie i ja bym chciał inne zastosować. Przynajmniej jeżeli o łeb chodzi. Prosty przykład zderzak jedna para. prawą stronę zwykły nasadowy sześciokąt, odkręciłem w 40 sekund. Lewą stronę 3h i musiałem przerwać ucho zderzaka i tak, a śruby i tak nie wyjąłem. torx 27. To samo miałem z tylnym zderzakiem kiedyś. Jedna strona minuta, druga strona parę godzin a i tak przerwane ucho. Z fotelem
  • Odpowiedz
Z fotelem tez miałem podobnie torx jakiś mały


@r5678: Torxy (imbusy też nie lepsze) takie są.
Stosuje się chyba głównie dlatego że łatwiej robić jakieś automagiczne roboty do masowego ich wkręcania.
Nic odkrywczego - gniazdo wewnętrzne ma znacznie mniejszą średnicę niż zewnętrzna średnica łba sześciokątnego, to przy odkręcaniu znacznie większe
  • Odpowiedz
@r5678: ja bym kupil gwintomierz calowy i metryczny, i probowal obczajac jakie sa najpopoularniejsze zwoje.
sorki, ale nie wierze w to zeby producenci aut produkowali wlasne srubki. no chyba ze naprawiasz bentleye ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do dlugosci? szlifierka i narzynki
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: Nie no, ja nie twierdzę że mają jakieś własne śrubki, komu by się to opłacało...
Chodzi o to że w czymś takim jak samochód, masz wiele rodzai śrub oraz ich długości. Często gwint pasuje ale śruba jest za długa np. Zgubię taką od termostatu gdzie są trzy to mam taką pod ręką, rozwalę od zderzaka, sprawdzam długość i mam kolejną pod ręką..

Tak ps, pamiętam jak nie pomyślałem kiedyś,
  • Odpowiedz
@r5678: czesto mechanicy w mojej okolcu maja skrzynie wypelniona srubami z rozbiurek sampchodów. Tylko tzeba pozniej dlugo norzyć aby znaleźć taką jak się potrzebuje
  • Odpowiedz
@r5678: tzw. "sklep metalowy", czasem niektóre markety budowlane (tylko trzeba patrzeć na klasy twardości, bo rzeczywiście można czasem kupić plastelinę).
  • Odpowiedz