Wpis z mikrobloga

**GPU grzeje się w zaledwie pare sekund. Dlaczego??? *SZOK***

Dostałem za darmo laptopa MSI GE70 Apache Pro leżał w szafie 3 lata, używany był do normalnych zadań nikt na nim nie grał xD
Był mocno zabity kurzem, sprawdzałem dzisiaj CPU był throttling zmieniałem pasty na cpu+gpu. Laptop działa bez zarzutu ale gdy odpalam kartę graficzną - 860M póki co tylko dla testu Furmarkiem to wchodzi do 90 stopni w kilkanaście sekund i zaczyna być bardzo mocno widoczny thorottling. Postawiłem go nawet na dwóch krzesłach i od spodu dmuchałem na zimno suszarką do włosów ale prawie nic nie pomogło. Próbowałem na dwóch różnych konfiguracjach z różnymi sterownikami nie pomaga. Chłodzenie zakładałem już trzy razy. Proszę o sugestie o co może chodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#laptopy #komputery
woodywoodpecker - **GPU grzeje się w zaledwie pare sekund. Dlaczego??? *SZOK***

Do...

źródło: comment_1615399558DyYDKeuBpTCoKlV8d8oeaR.jpg

Pobierz
  • 16
GPU grzeje się w zaledwie pare sekund. Dlaczego??? SZOK


@woodywoodpecker: tak jest świat stworzony, że pod pełnym obciążeniem (jeśli mowa o strestestach) sprzęt osiąga 80-90C w kilka-kilkanaście sekund. Dotyczy to i kart i procesorów i jest to normalne zjawisko

Sprzęty laptopowe nawet w pełni sprawne w wielu modelach laptopów będą w takiej sytuacji wpadały w throttling
@matwes: Jak sprawdzałem to jeszcze przedtem to rzeczywiście w połowie ciepłowodu robiło się coraz zimniej, tylko test z suszarką mnie zmylił. Nie byłem świadomy jak bardzo wydajne są te gazy. To na 95% będzie to. Dzięki